Honda Transalp: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Honda Transalp to motocykl produkowany przez Hondę począwszy od roku 1987 aż do 2012. Motocykle należą do grupy turystycznych enduro. Jest to kategoria skupiająca motocykle o cechach wspólnych dla motocykli zarówno turystycznych, jak i typu enduro. Motocykle tego gatunku radzą sobie zarówno na drogach, jak i w terenie, o ile nie jest on zbyt trudny.

Pierwszy model Honda Transalp

Pierwszym modelem Hondy Transalp był XL600V. Przez pierwsze dziesięć lat był produkowany w Japonii. W 1997 roku produkcja przeniesiona została do Włoch.

Honda Transalp XL600V była wyposażona w czterosuwowy silnik o dwóch cylindrach, które pracowały w układzie litery V. Chłodzony był cieczą. Jego pojemność wynosiła 583 cm3. Moc Honda Transalp XL600V wynosiła 50 KM. Moment obrotowy to 56 Nm przy 6000 obrotach na minutę. Skrzynia biegów była pięciobiegowa. Początkowo produkowane modele były stosunkowo lekkie, ważyły bez płynów w okolicach 175 kilogramów. Kolejne wersje produkowane w dalszych latach były cięższe - ważyły 183 kilogramy i 189 kilogramów.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Inne modele Honda Transalp

Od roku 2000 ruszyła produkcja Honda Transalp XL650V. Jego następcą był model XL700V, którego produkcja rozpoczęła się w 2010 roku. Przez szereg lat produkcji motocykla inżynierowie Hondy pracowali nad unowocześnieniem tego modelu. Modernizowano zarówno części eksploatacyjne, jak i wygląd i cały czas stawiano sobie za cel ulepszanie modelu.

Honda Transalp: Dane techniczne

Dane techniczne: Honda Transalp
Marka Honda
Model Transalp
Rok rozpoczęcia produkcji 1982
Typ motocykli Turystyczne enduro
Pierwszy model serii XL600V
Prędkość maksymalna 169-175 km/h
Rodzaj silnika Czterosuwowy, V2

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button