Aktualnie czytasz:
Honda Transalp: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne
0

Honda Transalp to motocykl produkowany przez Hondę począwszy od roku 1987 aż do 2012. Motocykle należą do grupy turystycznych enduro. Jest to kategoria skupiająca motocykle o cechach wspólnych dla motocykli zarówno turystycznych, jak i typu enduro. Motocykle tego gatunku radzą sobie zarówno na drogach, jak i w terenie, o ile nie jest on zbyt trudny.

Pierwszy model Honda Transalp

Pierwszym modelem Hondy Transalp był XL600V. Przez pierwsze dziesięć lat był produkowany w Japonii. W 1997 roku produkcja przeniesiona została do Włoch.

Honda Transalp XL600V była wyposażona w czterosuwowy silnik o dwóch cylindrach, które pracowały w układzie litery V. Chłodzony był cieczą. Jego pojemność wynosiła 583 cm3. Moc Honda Transalp XL600V wynosiła 50 KM. Moment obrotowy to 56 Nm przy 6000 obrotach na minutę. Skrzynia biegów była pięciobiegowa. Początkowo produkowane modele były stosunkowo lekkie, ważyły bez płynów w okolicach 175 kilogramów. Kolejne wersje produkowane w dalszych latach były cięższe - ważyły 183 kilogramy i 189 kilogramów.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Inne modele Honda Transalp

Od roku 2000 ruszyła produkcja Honda Transalp XL650V. Jego następcą był model XL700V, którego produkcja rozpoczęła się w 2010 roku. Przez szereg lat produkcji motocykla inżynierowie Hondy pracowali nad unowocześnieniem tego modelu. Modernizowano zarówno części eksploatacyjne, jak i wygląd i cały czas stawiano sobie za cel ulepszanie modelu.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Honda Transalp: Dane techniczne

Dane techniczne: Honda Transalp
MarkaHonda
ModelTransalp
Rok rozpoczęcia produkcji1982
Typ motocykliTurystyczne enduro
Pierwszy model seriiXL600V
Prędkość maksymalna169-175 km/h
Rodzaj silnikaCzterosuwowy, V2
Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%