Gilera Runner 50: Marzenie nastolatka?

Obiekt marzeń i westchnień wielu zaczynających swoją przygodę z jednośladami. Obiekt pożądania nie tylko nastolatka, ale każdego, kto lubi sprzęt o sportowych aspiracjach. Silny, trwały, sportowy, ale przy okazji drogi.

Ponad 11 tysięcy złotych to dużo jak za nową pięćdziesiątkę. W tej cenie można kupić większy pojemnościowo skuter od tajwańskiej konkurencji, również z zerowym przebiegiem. Czemu submarka Piaggio tak się ceni?

Być może za sprawą tradycji. To w końcu model, który ma za sobą kilka generacji, wszystkie w przeszłości znakomicie się sprawdzały w rękach właścicieli. Nie chodzi tu tylko o właściwości trakcyjne, ale również o jakość i trwałość Gilery.

Na koszt zakupu na pewno wpływa słynna dwusuwowa jednostka chłodzona cieczą. Silna i nie do zdarcia. Dlatego też wśród ogłoszeń sprzedaży używanych Runnerów można znaleźć egzemplarze z przebiegiem 10 000 czy 15 000. To mało jak na te jednostkę.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Design też kosztuje. Trudno znaleźć lepiej dopracowany stylistycznie skuter. Runner jest agresywny i niezwykle oryginalny. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z agresywnym sprzętem wyzwalającym emocje.

[poll id="40"]

Inne publikacje na ten temat:

8 opinii

  1. „Gilera Runner 50: Marzenie nastolatka” – i tylko na tym się kończy…na marzeniu. 🙁

    A co do samej Gilery, to moja koleżanka ma z 2001 roku z przebiegiem koło 28 tysięcy, ale w silniku miała już coś grzebane.

  2. Ja już nie muszę, bo mam egzemplarz z 2004r. Jestem Bardzo zadowolony, na serii jechała 95km/h ależ założyłem sport wydech, wariator polini oraz sprzęgło, po tym drobnym tuningu Gilera wyciąga 105 km/h, to naprawdę porządne skutery, a nie jakieś Zippy, Romety, polecem i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button