Aktualnie czytasz:
Elektryczna przyszłość niemieckiej firmy Govecs
Artykuł:
1

Do sprzedaży na terenie Polski wchodzi nowy produkt – elektryczne skutery marki Govecs. Firma w 2009 roku otworzyła we Wrocławiu swój zakład produkcyjny. Govecs – niemiecka firma z siedzibą w Monachium, prowadzi sprzedaż swoich pojazdów głównie w krajach Europy Zachodniej. Owocem wieloletnich doświadczeń i pracy grupy niemieckich i polskich inżynierów jest nowoczesny i ekologiczny pojazd, który jest doskonałą alternatywą komunikacyjną i przyszłościowym rozwiązaniem ograniczającym zanieczyszczenie środowiska.
Skutery elektryczne stają się coraz popularniejszą alternatywą dla komunikacji w zatłoczonych miastach. Do największych zalet produktów należą ich niskie koszty eksploatacyjne (przejechanie 100 km to koszt zaledwie 1 zł!) oraz zerowa emisja CO2. Dodatkowo można cieszyć się absolutną ciszą panującą w trakcie jazdy i rozkoszować się odgłosami natury. Idealne rozwiązanie do komunikacji np. w kurortach wypoczynkowych czy miejscach w których nie można używać pojazdów spalinowych.

Govecs SC 1.4

Govecs SC 1.4

Obecnie w sprzedaży oferowane są w sumie 4 produkty: 1 z serii SC i 3 modele z serii SR.
Pierwszy z nich jest zbudowany na super lekkiej i wytrzymałej ramie aluminiowej i posiada wyjmowaną baterię litowo-jonową o masie zaledwie 9 kg. Pozwala ona na przejechanie 50 km ze stałą prędkością 45 km/h. Maksymalne obciążenie skutera wynosi 150 kg. Pojazd charakteryzuje się niespotykaną w swojej klasie ilością przestrzeni ładunkowych – pod jego siedzeniem swobodnie mieści się kask! Istnieje również możliwość dostosowania detali i wyglądu do unikalnego wizerunku danej firmy, co jak pokazują nasze doświadczenia, jest skuteczną strategią. Seria SR oferuje 3 rodzaje napędu – począwszy od baterii żelowej w modelu 1,2 do mocniejszych baterii litowo-jonowych w modelach 2,4 i 3,4. Najmocniejsza z nich pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 90 km/h i przejechanie około 100 km.
Wszystkie pojazdy zostały przetestowane przez niemiecką Dekrę, posiadają europejska homologację na przewóz 2 osób. Ich ładowanie jest łatwe – wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka i gotowe! Naładowanie 80 % baterii trwa 2 h, a 100% 5,5 h.

GOVECS_Logo_Coolgrey11_RGB_040110

Govecs obniża koszty eksploatacji skutera do 1 PLN/100 km

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Skuter elektryczny nie emituje żadnych spalin do atmosfery. W czasach, kiedy rynek motoryzacyjny mocno akcentuje eco produkty o niskiej emisji dwutlenku węgla, Govecs nie ma sobie równych – 0 g/km! Koszty energii elektrycznej to główna zaleta skutera Govecs. Zakładając koszty prądu wysokości 30 gr za kWh, oraz spalanie 3 kWh/100km, otrzymujemy atrakcyjny cenę 1 gr za każdy przejechany km!

Skutery elektryczne firmy Govecs charakteryzują się prostotą budowy, a co za tym idzie niską awaryjnością. Wszystkie użyte do jego produkcji części i materiały pochodzą od sprawdzonych dostawców i odznaczają się wysoką jakością.
Wszystkie skutery są całkowicie opracowywane i produkowane w Europie i posiadają pełną europejską homologację. Żeby móc korzystać z Govecs SR 1.2 i SC na terenie Polski osoby pełnoletnie nie potrzebują żadnych uprawnień, a młodzież w wieku poniżej 18 lat musi mieć kartę motorowerową. Model SR 3,4 wymaga uprawnień do prowadzenia pojazdów jednośladowych z silnikiem o poj. 125 ccm.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
0%
0%