Elektryczna przyszłość niemieckiej firmy Govecs

Do sprzedaży na terenie Polski wchodzi nowy produkt - elektryczne skutery marki Govecs. Firma w 2009 roku otworzyła we Wrocławiu swój zakład produkcyjny. Govecs - niemiecka firma z siedzibą w Monachium, prowadzi sprzedaż swoich pojazdów głównie w krajach Europy Zachodniej. Owocem wieloletnich doświadczeń i pracy grupy niemieckich i polskich inżynierów jest nowoczesny i ekologiczny pojazd, który jest doskonałą alternatywą komunikacyjną i przyszłościowym rozwiązaniem ograniczającym zanieczyszczenie środowiska.
Skutery elektryczne stają się coraz popularniejszą alternatywą dla komunikacji w zatłoczonych miastach. Do największych zalet produktów należą ich niskie koszty eksploatacyjne (przejechanie 100 km to koszt zaledwie 1 zł!) oraz zerowa emisja CO2. Dodatkowo można cieszyć się absolutną ciszą panującą w trakcie jazdy i rozkoszować się odgłosami natury. Idealne rozwiązanie do komunikacji np. w kurortach wypoczynkowych czy miejscach w których nie można używać pojazdów spalinowych.

Govecs SC 1.4
Govecs SC 1.4

Obecnie w sprzedaży oferowane są w sumie 4 produkty: 1 z serii SC i 3 modele z serii SR.
Pierwszy z nich jest zbudowany na super lekkiej i wytrzymałej ramie aluminiowej i posiada wyjmowaną baterię litowo-jonową o masie zaledwie 9 kg. Pozwala ona na przejechanie 50 km ze stałą prędkością 45 km/h. Maksymalne obciążenie skutera wynosi 150 kg. Pojazd charakteryzuje się niespotykaną w swojej klasie ilością przestrzeni ładunkowych - pod jego siedzeniem swobodnie mieści się kask! Istnieje również możliwość dostosowania detali i wyglądu do unikalnego wizerunku danej firmy, co jak pokazują nasze doświadczenia, jest skuteczną strategią. Seria SR oferuje 3 rodzaje napędu - począwszy od baterii żelowej w modelu 1,2 do mocniejszych baterii litowo-jonowych w modelach 2,4 i 3,4. Najmocniejsza z nich pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 90 km/h i przejechanie około 100 km.
Wszystkie pojazdy zostały przetestowane przez niemiecką Dekrę, posiadają europejska homologację na przewóz 2 osób. Ich ładowanie jest łatwe - wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka i gotowe! Naładowanie 80 % baterii trwa 2 h, a 100% 5,5 h.

GOVECS_Logo_Coolgrey11_RGB_040110
Govecs obniża koszty eksploatacji skutera do 1 PLN/100 km

Skuter elektryczny nie emituje żadnych spalin do atmosfery. W czasach, kiedy rynek motoryzacyjny mocno akcentuje eco produkty o niskiej emisji dwutlenku węgla, Govecs nie ma sobie równych - 0 g/km! Koszty energii elektrycznej to główna zaleta skutera Govecs. Zakładając koszty prądu wysokości 30 gr za kWh, oraz spalanie 3 kWh/100km, otrzymujemy atrakcyjny cenę 1 gr za każdy przejechany km!

Skutery elektryczne firmy Govecs charakteryzują się prostotą budowy, a co za tym idzie niską awaryjnością. Wszystkie użyte do jego produkcji części i materiały pochodzą od sprawdzonych dostawców i odznaczają się wysoką jakością.
Wszystkie skutery są całkowicie opracowywane i produkowane w Europie i posiadają pełną europejską homologację. Żeby móc korzystać z Govecs SR 1.2 i SC na terenie Polski osoby pełnoletnie nie potrzebują żadnych uprawnień, a młodzież w wieku poniżej 18 lat musi mieć kartę motorowerową. Model SR 3,4 wymaga uprawnień do prowadzenia pojazdów jednośladowych z silnikiem o poj. 125 ccm.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Back to top button