Aktualnie czytasz:
Dookoła Polski: Bądź widoczny na skuterze i motocyklu

Na gruncie Społeczności Skuterowo.com doszło do świetnej inicjatywy: Wspólnej wyprawy dookoła Polski, której patronuje Skuterowo.com.

Piotr Bobbe i Krzysztof Pawłowski planują wspólną, skuterową wyprawę dookoła Polski w lipcu tego roku. Dołączyć może się każdy, kto ukończył 18 rok życia.

Skuterowo.com: Skąd taki pomysł?
Krzysztof Pawłowski: Pomysł narodził się w głowie Piotrka w zeszłym roku. Chyba po przeczytaniu o wyprawie na wschód od Polski na Litwe, Łotwe i Estonie jaka przeżył Groda. Ja potem się przyłaczyłem do niego bo uważam ze nasz krja ma wiele ciekawych zakątków o jakich sobie nawet nie zdajemy sprawy.

 
Czytaj
REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.

Skuterowo.com: Bądź widoczny na skuterze, z tym hasłem planujecie przejechać Polskę, jaka jest Wasza misja?
Piotr Bobbe: Chcielibyśmy pokazać jak można bezpiecznie i przyjemnie podróżować zwiedzając nasz kraj. Kolejny cel wyprawy to sprawdzenie jak można wpłynąć, co zmienić w budowie skutera, aby poprawić jego bezpieczeństwo dla użytkowników dróg.

Skuterowo.com: Ile łącznie planujecie przejechać kilometrów?
Krzysztof Pawłowski: W założeniu jest około 3000 km, ale to wszystko może ulec zmianie. To zależy od tego co nas spotka w trakcie.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Skuterowo.com: Jak wyglądają przygotowania. Jakie skutery biorą udział w wyprawie?
Krzysztof Pawłowski: Ja wraz z Piotrem będziemy jechali na Inca Street 50 2T,  przyłączył się też Madi, który jedzie na Kymco Vitality 50 2T. Spróbujemy przed imprezą zorganizować solidny przegląd techniczny dla wszystkich maszyn. Jest to bardzo ważna, trzeba posprawdzać dokładnie wszystkie podzespoły i wymienić te najbardziej ryzykowne. Myślimy o zabraniu jak najmniejszej ilości bagażu, ale to co niezbędne; np. zestaw kluczy, zapasowe żarówki, jakieś elementy do „tymczasowej naprawy drobnych usterek”. Byłoby dobrze tez zaopatrzyć się w coś od deszczu i jakieś „miękkie garaże” dla naszych pojazdów.

Skuterowo.com: A co z noclegami. Dziennie będziecie pokonywać setki kilometrów, musicie gdzieś wypocząć.
Krzysztof Pawłowski: Pytasz o spanie. Będzie to okres letni, więc namioty powinny wystraczyć, ale nie pogardzimy propozycją jakiegokolwiek noclegu. Liczymy przejezdzac etapami o róznych długościach na dzień. Najdłuższy będzie na samym początku, bo odcinek z Katowic do Sandomierza.

Skuterowo.com: Czy można się do Was dołączyć?
Krzysztof Pawłowski: Ilość uczestników nie jest zamknieta ostatecznie, jednak jest jeden podstawowy warunek: ukończone 18 lat. Poruszać się jednak będziemy kolumną złożoną maksymalnie z pięciu skuterów jadących za sobą. To określają to przepsiy ruchu drogowego.

Skuterowo.com: Gdzie można śledzić informacje o Waszych przygotowaniach?
Piotr Bobbe: Na Skuterowo.com utworzyliśmy specjalną grupę dyskusyjną „Wyprawa dookoła Polski„. Prócz tego założyliśmy własną stronę: WyprawaSkuterem.info.pl.

Trzymamy kciuki za Wasze plany i do zobaczenia w Warszawie, która jest na trasie wyprawy.

Fot.: WyprawaSkuterem.info.pl
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
32 Komentarze
1 2 3 4