Damska odzież motocyklowa 2019. Polecamy dwa zestawy tekstylne

Jeszcze kilka lat temu znalezienie przyzwoitej odzieży motocyklowej dla kobiety graniczyło z cudem. Producentom zajęło trochę czasu dostosowanie się do zmieniającego się rynku. Obecnie motocyklistki mogą wybierać w szerokiej ofercie odzież motocyklowej. Szukamy kompletu tekstylnego. 

Skóry, tekstylia, zestawy miejskie i turystyczne, sportowe i offroadowe. Każdy szanujący się producent posiada nie tylko „damskie wersje” swojej motocyklowej odzieży, ale także dedykowane kobietom linie. Różnią się one oczywiście rozmiarówką oraz krojem, jednak jeśli chodzi o jakość – zastosowanych materiałów czy ochraniaczy – kobieca odzież niczym nie odstaje od tej męskiej. Czasy kiedy „odzież motocyklowa dla kobiety” oznaczała tylko kilka różowych wstawek już za nami.

Warto dodać, że od kilku lat na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistek, a w zeszłym roku Ana Carrasco zdobyła Mistrzostwo Świata konkurencyjnej klasy WSSP300, przechodząc tym samym do historii jako pierwsza motocyklistka, która wygrała na tym poziomie. To jeszcze bardziej zmotywowało producentów motocykli, odzieży i akcesoriów. 

Polski producent SECA posiada w swojej ofercie tekstylne kurtki motocyklowe dedykowane motocyklistkom.

Komplet tekstylny dla kobiety – kurtka SECA Stream III Lady i spodnie SECA Hybrid II Lady

Jedną z popularniejszych jest kurtka SECA Stream III Lady dostępna w dwóch kolorach – czarnym i jasnoszarym. SECA idąc z duchem czasu dostosowuje swoją odzież motocyklową do potrzeb motocyklistek wychodząc daleko poza kosmetykę wizualną. Dzięki temu kurtka Stream III Lady posiada przylegający do ciała krój z wycięciem w talii i szeroką rozmiarówkę. Stream III dostępna jest w rozmiarach od XS do XL

Tekstylna kurtka SECA uszyta jest z odpornego na przetarcia materiału DuraTec. Dodatkowo posiada wzmocnienia MeshProtecto. O bierne bezpieczeństwo dbają odblaski. Jeśli chodzi o komfort to trójwarstwowa Stream III Lady posiada wypinaną membranę Reissa (odporna na słup wody 5000 mm) oraz podpinkę termiczną z meshem na plecach. Na plecach znajduje się także kieszeń na ochraniacz kręgosłupa, a ochraniacze barków i łokci posiadają certyfikat CE (można je wyjmować do prania).

Dzięki zamkowi 360 Stream III można spasować ze spodniami SECA, chociażby z Hybrid II Lady. Występują ona także w dwóch kolorach i w pełnej, damskiej rozmiarówce. Wykonane z DuraTec ze wzmocnieniami MeshProtecto i ochronną skórą Digital na pośladkach. Hybrid II Lady posiadają regulację w pasie i nogawkach, wyciąganą membranę (Reissa) i pełną podpinkę ocieplającą. W standardzie protektory CE kolan i możliwość zastosowania protektorów biodrowych. I kurtka i spodnie posiadają otwierane panele wentylacyjne AirXstream.

Damska odzież motocyklowa – SECA Discovery II Lady i spodnie Rayden III Lady 

Jeśli nie Stream III Lady to drugą propozycją jest SECA Discovery II Lady. Ten turystyczny model już wizualnie zdradza swoje przeznaczenie. Discovery II Lady posiada protektory łokci i ramion Betac CE, a uszyto ją z materiału DuraTec. Discovery II Lady występuje w dwóch kolorach, czarnym i tytanowym. Wrażenie robi zwłaszcza ten drugi. 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

O wygodę dba wypinana membrana Humax odporna na słup wody 8000 mm. Discovery II Lady oczywiście posiada pełną podpinkę ocieplającą i także – jak Stream III Lady – panel 3D Mesh na plecach. W ciepłe dni można otworzyć wentylacyjne zamki RespirAir+. Sporo kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych oraz duży zakres regulacji w pasie i rękawach pozwoli dopasować kurtkę do każdej budowy ciała. Zamkiem 360 do kurtki można dopiąć spodnie Rayden III Lady.

Rayden III Lady posiadają równie turystyczne przeznaczenie. Dzięki zamkom przy dole nogawki spodnie można założyć na buty, co sprzyja dalszym wyjazdom w gorszych warunkach pogodowych. Rayden III Lady posiadają membranę Reissa, ocieplenie ochraniacze kolan CE (możliwość zastosowania ochraniaczy bioder) i odblaski ReflexLite. Spodnie występują tylko w kolorze czarnym, ale za to świetnie – lekko kontrastowo – komponują się z Discovery II Lady w tytanowym kolorze. 

Buty i rękawice motocyklowe dla kobiety

Do obydwu zestawów należy wybrać buty. Nasza propozycja to buty SECA Comet Lady. Usztywnienia piszczeli i pięty, materiał MicroFibre, wbudowana membrana i oddychająca wyściółka. Comet Lady bez problemu poradzą sobie z dalszymi trasami i gorszą pogodą. Cena na poziomie 400 zł nie powinna także za bardzo nadgryźć domowego budżetu. A jak jesteśmy przy budach to warto wspomnieć także o rękawicach. Tutaj trzy różniące się zastosowaniem rękawice. Mercury III Lady uszyto z koziej skóry, posiadają karbonowy ochraniacz i materiał DuPont Kevlar w miejscach narażonych na przetarcia. Sprawdzą się zwłaszcza u bardziej sportowo nastawionych motocyklistek. Torque Evo Lady oraz Axis Mesh Lady to krótkie, uniwersalne rękawice miejskie. Te drugie zwłaszcza sprzyjają jeździe latem, przy wyższych temperaturach, dzięki połączeni skóry z tekstylnymi panelami. 

Motocyklowe ciuchy dla kobiety. Jest w czym wybierać!

A teraz najważniejsze – ceny! Bez względu na to, czy wybierzecie Stream III Lady + Hybrid II Lady, czy Discovery II Lady + Rayden III Lady, ceny zestawów oscylują w granicach 1000 zł. W takim budżecie można stać się posiadaczką dopasowanej do kobiecych potrzeb odzieży motocyklowej.

Szczegółowe informacje do znalezienia na seca.com.pl 

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

2 opinii

  1. Ubrałem żonę w odzież Seca jasny zestaw jest mega zadowolona . Jak to określiła wcześniejsze ciuchy były jak stare ręczniki . Dobre wykonanie wygoda i cena trzy cechy które charakteryzują Seca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button