Dakar 2018: Polacy stabilnie przed startem trzeciego etapu

W trakcie gdy to piszę pierwsi motocykliści wyjeżdżają na trasę 3. odcinka specjalnego Rajdu Dakar 2018. Po weekendzie większość Polaków na przyzwoitych pozycja, mimo że nie obyło się bez przygód.

Tom Colsoul, pilot Kuby Przygońskiego, wymiotował prawie przez cały, rozegrany w niedzielę drugi etap rajdu. Do tego reprezentanci Orlen Team w klasie samochodów zakopali się na wydmach, mimo walki o czołową dziesiątkę jeszcze w połowie odcinka specjalnego. Finalnie załoga ostatecznie zadowolić się 16. lokatą.

Polscy motocykliści dość stabilnie, ale także z przygodami. Grupę otwiera debiutujący w Dakarze Maciej Giemza (KTM, Orlen Team), który jak sam mówi – powoli podnosi tempo. Maciek skończył OS2 na 34. pozycji i tym samym awansował na 36. miejsce w generalce. Klasa motocyklistów jest najbardziej obsadzoną w rodaków. OS2 kolejno kończyli na 74. miejscu Paweł Stasiaczek i na 84. miejscu Maciej Berdysz. Niestety z rywalizacji musiał wycofać się Kuba Piątek:

Rafał Sonik był 8., Kamil Wiśniewski skończył na 17. miejscu.

Dakar 2018, Etap 3: Pisco – San Juan De Marcona

Trzeci etap Dakaru 2018 już wystartował. Pierwsi na odcinku pojawili się motocykliści. Obecnie prowadzi Toby Price (KTM) przed zespołowym kolegą Samem Sunderlandem. Lider generalki, Joan Barreda, na 10. miejscu. Zawodnicy do pokonania będą mięli 296 km OS-u i 200 km dojazdu na biwak.

Zmagania można śledzić live TUTAJ.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button