Aktualnie czytasz:
Buspasy w Warszawie. Motocykliści pikietowali pod ratuszem, wręczyli petycję
0

W poniedziałek 7. sierpnia motocykliści złożyli na ręce prezydent Warszawy petycję dotyczącą buspasów. Jak sami mówią, mają już dość czekania.

Sprawa stołecznych buspasów była poruszana wielokrotnie, także na łamach Jednoślad.pl. W telegraficznym skrócie: ZTM szuka wszystkich sposobów by się sprzeciwić, wykręcając się wszystkim tylko nie rzeczowymi argumentami. Obecnie badania nt. bezpieczeństwa zastosowania tego rozwiązania prowadzi Politechnika Warszawska. Oczywiście motocykliści po buspasach mogą jeździć w wielu miastach Europy i także w kilku większym miastach w Polsce. Nigdzie nie zauważono negatywnych efektów, ale z jakiegoś powodu mogą one wystąpić w Warszawie.

W obliczu ciągłego braku zainteresowania miasta naszym bezpieczeństwem oraz ignorowania naszej społeczności, odbyło się dzisiaj legalne spotkanie motocyklistów. Wspólnie przekazaliśmy na ręce urzędników Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy nasze postulaty, abyśmy jeszcze przed wyborami samorządowymi w przyszłym roku mogli wjechać na buspasy zgodnie z prawem – możemy wyczytać na stronie współorganizatorów akcji.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Petycję podpisało ponad 4000 osób.

Wyniki analizy przeprowadzonej przez Politechnikę Warszawską poznamy we wrześniu. Obawiam się jednak, że bez względu na rezultat, warszawscy motocykliści nadal mogą zderzyć się ze ścianą niechęci ZTM. Bo jeśli motocykliści mogą, to czemu nie mogliby rowerzyści? Rowerzyści, czyli jedna z większych pod względem siły nacisku grup w stolicy (na moje oko plasują się zaraz za taksówkarzami).

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Gdzie można jeździć motocyklem po buspasie, a gdzie dostaniesz mandat? Lista miast

Foto: motoFerajna

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
83%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%