Aprilia RS 660 bierze szturmem mistrzostwa MotoAmerica!

Pierwszy start i już hat-trick. Czy mogło być lepiej?

W skrócie
  • PRZYGODA NOWEJ APRILII RS 660 ROZPOCZYNA SIĘ HAT-TRICKIEM W MISTRZOSTWACH AMERYKI
  • DE KEYREL, BARRY ORAZ SCHULTZ NA APRILIACH ZAJĘLI CAŁE PODIUM KATEGORII TWINS W OTWIERAJĄCYM SEZON WYŚCIGU W ATLANCIE

Debiutująca Aprilia RS 660 zaliczyła perfekcyjny start w kategorii Twins w Mistrzostwach MotoAmerica. Na torze Road Atlanta włoskie motocykle zdobyły komplet pierwszych trzech miejsc wśród 23 zaciekle walczących zawodników. Czy można było wymarzyć sobie lepszy start?

Niezwykła demonstracja skuteczności w wyścigu udowodniła dynamikę i wysoką jakość silnika nowego RS 660. Tym bardziej, że zespoły otrzymały do dyspozycji niewiele czasu, aby przygotować się do sezonu i przeprowadzić testy z nowym dwucylindrowcem z Noale – motocykle udało się homologować w Ameryce niedługo przed rozpoczęciem mistrzostw. Takie rozpoczęcie sezonu, w pewnym sensie niespodziewane, plasuje RS 660 wśród faworytów do zdobycia finałowego triumfu w prestiżowych mistrzostwach Stanów Zjednoczonych.

Aprilia RS 660 zapowiada się na ostro!

Zwycięzca, Kaleb De Keyrel ruszał do wyścigu z drugiej pozycji startowej i jako pierwszy na mecie dowiózł swojemu zespołowi Robem Engineering powody do radości. Za nim na podium finiszowali Jody Barry oraz Hayden Schultz, obaj z zespołu Righteous Racing.

„Miałem świetną radochę, to była naprawdę dobra batalia” – powiedział zwycięzca. „Stanąć na starcie praktycznie bez wcześniejszej jazdy na nowym motocyklu i od razy być szybkim pokazuje, że dobrze odrobiłem swoją pracę domową. Aprilia pojawiła się tuż przed mistrzostwami, więc nie mieliśmy zbyt wiele czasu. Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie Matt Spicer oraz Gene Burcham, a także cała ekipa Robem Engineering, która poświęciła Aprilii RS 660 wiele godzin pracy, aby odpowiednio przygotować się do startu wyścigu. Walczyłem w mistrzostwach już rok temu i nie wygrałem, więc oczywiście jestem teraz bardziej niż chętny aby udowodnić, że potrafię jechać w czołówce i wygrywać wyścigi.”

Aprilia Tuono 660 2021: Piękny sportowy naked wagi lekkiej zaprezentowany

Aprilia RS 660 zadebiutowała w październiku minionego roku i w pewnym sensie zrewolucjonizowała ideologię sportowego charakteru motocykla. Model ten jest tak lekki i efektywny pomiędzy zakrętami, że – pomimo przeznaczenia do codziennego użytku drogowego – po kilku zmianach jest zdolny do przeistoczenia się w motocykl ekstremalnie szybki i dający ogrom zabawy pomiędzy liniami wyznaczającymi nitkę toru wyścigowego. Dynamiczny charakter, precyzyjne podwozie, ograniczona masa oraz ekscytujące osiągi nowego, 100-konnego silnika dwucylindrowego podkreślają nowy sposób generowania przyjemności z jazdy. Aprilia RS 660 była jedną z najbardziej niecierpliwie wyczekiwanych nowości, a teraz udowodniła, że potrafi zapewniać radość w każdej sytuacji.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button