Aktualnie czytasz:
Ubranie na skuter i motocykl: Rękawice motocyklowe
2

Wiosna za oknem – a my od pewnego czasu kompletujemy rzeczy na skuter. Obowiązkowo wszyscy mają już kask. Może przydaje się nawet jeszcze zimowa kurtka, bo na zewnątrz jednak ciągle jeszcze bywa zimno. Ale co z dłońmi? Ci, którzy mieli okazję wyjechać na przejażdżkę doskonale poczuli, że bez rękawic ani rusz.

Z resztą i latem ciężko jeździ się bez rękawic. Kto ma zamiar podróżować po ulicach miasta dłużej niż 15 minut szybko poczuje… a raczej przestanie czuć palce. Dlatego najczęściej ratujemy się tym, co znajdziemy w szafie. Ale z czasem może się okazać, że nawet skórzane rękawice nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Włóczkowych babcinych rękawiczek z jednym palcem w ogóle nie polecam. Dlaczego? Bo może się to skończyć tragicznie. Do czego w zasadzie są nam pomocne rękawice?

 1. Przede wszystkim chronią one przed chłodem. I to nie tylko palce, ale i nadgarstki.
 2. Zwiększają bezpieczeństwo prowadzenia – pewniej trzymamy kierownicę i silniej naciskamy klamki hamulców.
 3. W razie upadku na ziemię chronią skórę dłoni przed zdarciem (przynajmniej na odcinku kilku pierwszych metrów).

Kiedy już będziemy w sklepie motocyklowym lub skuterowym, warto rękawice przymierzyć. Powinny one sięgać wysoko za nadgarstek, tak by można było naciągnąć je na kurtkę (idealnym rozwiązaniem są komplety, które można spiąć razem). Zewnętrzna strona dłoni może być dodatkowo izolowana, zaś dobrze jest, kiedy wewnętrzna jest porowata. Izolacja chroni nas przed chłodem, a porowata powierzchnia sprawia, że klamkę hamulca będziemy trzymać pewnie nawet w czasie najbardziej gwałtownego hamowania. No i przede wszystkim – palce powinny zawsze zginać się. Inaczej będziemy mieli problem z zatrzymaniem skutera.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

W naszych testach pojawiły się rękawice ESKA i Shima. Jest to jedna z wielu dostępnych na rynku marek, jednak wyróżnia się relatywnie dobrym stosunkiem ceny do jakości. Ponad to szeroka rozmiarówka – to jest coś, czego wiele firm po prostu nie ma. Więcej o rękawicach Shima i ESKA.

Kiedy już uznacie, że kupno rękawic jest niezbędne – najlepiej wybrać się na targi motocyklowe, gdzie oferta będzie z pewnością bardzo bogata.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

I co najważniejsze – rękawice muszą być wygodne. Od tego może zależeć nasze zdrowie i życie.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe pabloj_21
  24 kwietnia 2013 at 12:33

  Potwierdzam. Z własnego doświadczenia wiem, że warto mieć dobre rękawice. Mi wystarczył jeden upadek żeby przekonać się o potrzebie zakładania porządnych rękawic. Niestety zanim to do mnie dotarło zniszczyłem swoje najlepsze, prawie nowe rękawice skórzane, które dostałem od św. Mikołaja pod choinkę (wiem, że Mikołaj nie oszczędzał na tym prezencie – tym bardziej było go żal).
  Zaraz po tym wydając około 100 pln kupiłem porządne rękawice (nie ekstremalnie wytrzymałe). komfort jazdy jest bardzo dobry, są odpowiednie dla temperatur od 0 do +30 stopni celcjusza. i wiem, że jeżeli w nich zaliczę ślizg po asfalcie moja skóra ma spore szanse przetrwania w stanie nienaruszonym.

 • Zdjęcie profilowe axyt
  24 kwietnia 2013 at 16:28

  Z góry przepraszam ale lekko zaspamuję przy okazji artykułu – może ktoś jest zainteresowany zakupem dokładnie takich: http://sklep.devilbikers.pl/25,rekawice-leader – rozmiar XL.
  Założyłem na ręce dokładnie 2 razy, skutera aktualnie nie mam i nie zapowiada się z przyczyn zdrowotnych zakup w tym roku a szkoda żeby się kurzyły. W komplecie oczywiście pokrowiec. Jakby ktoś chciał kupić prośba o prywatną wiadomość. Cena nowych 150, oddam za połowę.