Aktualnie czytasz:
Simson SR50: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Simson SR50 to jeden z modeli motorowerów, które opuściły niemiecką fabrykę, niezwykle popularnych w krajach bloku wschodniego, w tym także w Polsce. SR50 to cała rodzina pojazdów, które zastąpiły swojego poprzednika, czyli model KR51. Początkowo Simson SR50 miał był jedynie kolejną generacją poprzedniego modelu, jednak prace nad nim rozwinęły się i w efekcie powstał zupełnie nowy model. Prace konstrukcyjne w 1985 roku prowadzili Lutz Rudolph i  Clauss Dietel.Simson SR50 zebrał entuzjastyczne opinie oraz złote medale na targach motocykli w Niemczech oraz na targach w Poznaniu.

Simson SR50 posiadał dwusuwowy silnik o jednym cylindrze. Chłodzony był on powietrzem. Jego pojemność skokowa wynosiła 50cm3. Skrzynia biegów w większości modeli była trzybiegowa, w nielicznych wyjątkach zaś czterobiegowa. Moc silnika wynosiła 3,7 KM przy 5500 obrotach na minutę. Moment obrotowy wynosił 6,7 Nm przy 5500 obrotów na minutę. Simson SR50 ważył od 80 do 91 kilogramów, w zależności od wersji.

Simsony należały do grupy motorowerów bardzo lubianych w Polsce. Model SR50 nie stanowił wyjątku. Do jego zdjęć wzdychali nie tylko nastolatkowie, ale również dorośli mężczyźni. Ze względu na dosyć przyjazne ceny nie był zupełnie niedostępny, aczkolwiek nadal na polskie realia był to duży wydatek.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Simson SR50: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Dane techniczne: Simson SR50
ProducentIFA
ModelSR50
Lata produkcji1986-2002
TypMotorower
SilnikJednocylindrowy, dwusuwowy
Moc maksymalna3,7 KM
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
55%
Interesujące
23%
heh...
5%
Że co?
5%
Grrrr!
0%
Smutne
14%