Nieprawidłowo założony pasek napędowy: Pasek wszystko odwrócił

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Czy to możliwe, żeby założony odwrotną stroną pasek napędowy zmienił charakterystykę przełożeń o 180 stopni? Okazuje się, że tak. Kierując swojego Kymco New Dink na przegląd po przebiegu 5000 km wszystko działało bez zarzutu. Po odebraniu pojazdu jednak zupełnie inaczej się prowadził. Przyśpieszał dynamicznie, za to jednak podczas prędkości podróżnych był bardziej wysilony. Niegdyś 6 000 obrotów spokojnie wystarczało do jazdy z prędkością 50 km/h. Teraz 7 000 to za mało. Co tu dużo mówić, wróciłem tam, skąd wracałem... Zapytałem "panowie! Rolki mi zmieniliście? Sprężynę centralną?" Odpowiedzi na oba pytania były negatywne. Po wielu minutach dywagacji mechanik wpadł na pomysł, że pasek napędowy może być założony na odwrót. Wątpliwe to było do chwili, kiedy nie przełożono go jeszcze raz. Okazuje się, że jednak kierunek ma znaczenie. Teraz to jest ten pojazd, którym przyjechałem na przegląd!

Inne publikacje na ten temat:

7 opinii

  1. Wiem że na pasku jest strzałka kierunku obrotów,ale nie wiem czy na wszystkich.Ale że mogą być takie objawy założenia odwrotnie paska,tego nie wiedziałem.Bardzo ciekawe,aż kusi spróbować.A człowiek by się głowił nad innymi rzeczami.

  2. ja mam inne pytanie czy ktoś wie jaki może byc pasek do peugote jet star 125 2006 r bo ktoś załozył pasek nie od tego modelu znaczy za dułgi i nie mam na jakim przykładzie sprawdzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button