Odzież motocyklowa Richa na upały. Co zrobić gdy jest 35 stopni?

Jak poradzić sobie z upałami na motocyklu? W ostatnim czasie fala upałów doskwierała przecież wszystkim. Na pewnym etapie nawet pęd wiatru nie chłodzi odpowiednio, a bez przemyślanej, nowoczesnej odzieży motocyklowej ciężko sobie poradzić. Pocimy się pod kurtką, pocimy się pod kaskiem, nic nam się nie chce, a koncentracja spada. Niższa koncentracja to gwarancja spowodowania niebezpiecznej sytuacji. Stąd wielu motocyklistów wybiera jeżdżenie w krótkim rękawku, co wiemy jak się kończy…

Szukamy rozwiązania uniwersalnego, kompleksowego i łączącego wygodę użytkowania w upały z bezpieczeństwem. Pierwsza myśl nasuwająca się do głowy to mesh, duuuużo meshu.

A dużo meshu posiada testowana przez nas Richa Stormwind. Uszyto ją z poliestru 420D, a uzupełniono w ogromne panele z meshu z przodu i z tyłu. Po wypięci membrany wydaje się jakby nie miało się na sobie nic poza koszulką. Przewiewność tej kurtki jest niesamowita, nawet w upalny dzień w mieście. Czujemy każdy podmuch powietrza i nawet przy temperaturach 35+ stopni Celsjusza jest komfortowo. Jakby Richa posiadała wbudowaną klimatyzację.

Do tego kurtka jest bardzo dobrze dopasowana do ciała, nie ogranicza ruchów i daje pełen komfort użytkowania podczas jazdy. Najważniejsze jednak, że jest także bezpieczna. Richa Stormwind wyposażona jest w najwyższej jakości ochraniacze D3O – łokci, barków i w standardzie także pleców.. Jeśli nie słyszeliście o tej marce to błąd, bo D30 używane jest na szosie, w offroadzie, w MotoGP i w najwyższej jakości odzieży motocyklowej na świecie. Upraszczając, to taki materiał który pod wpływem uderzenia zmienia swoją sztywność.

Dostępne są cztery kolory, ale jasny z elementami fluo wygląda najlepiej. Kurtka ma taż odblaski 3M dla bezpieczeństwa i sporo regulacji, żeby dopasować ją do ciała. W lecie dobrze zgra się z motocyklowymi jeansami.

Jeansy także mega spiszą się w upalny dzień. Rudego wyposażyłem w model Richa Original, które uszyto z miksu jeansu i cordury. Z jednej strony takie jeany wyglądają jak „cywilne”, z drugiej zapewniają bezpieczeństwo odpowiednie odzieży motocyklowej. W całości posiadają wzmocnione szwy i oczywiście ochraniacze D3O. Te ostatnie posiadają regulację. Fajnym bajerem są paski, które dajemy pod butami, co zapobiega podwijaniu się nogawki. I spokojnie – dzięki zastosowaniu strechu, jeansy są bardzo elastyczne i nie uwierają podczas dłuższej jazdy.

Na sam koniec niby detale: buty Richa Kart i rękawice Richa Summer Sport R. Takie krótkie buty miejskie są wystarczająco przewiewne, żeby nie zagotowała nam się stopa, a na tyle motocyklowe, że nasza kostka jest chroniona i spokojnie możemy wybrać się nawet na dalszą trasę. Do tego wyglądają bardzo delikatnie, nie rzucają się w oczy zwłaszcza w połączeniu jeansami. Uzupełnieniem będą letnie rękawice Summer Sport R, które są połączeniem Nylonu, skóry, i Lycry. Super dopasowane, przewiewne i można obsługiwać nimi smartfona.

W takim uniwersalnym zestawie nie „zagotujemy się” w upalny dzień. Meshowa kurtka, jeansy, motocyklowe buty i letnie rękawice. Jest bezpiecznie, stylowo i przede wszystkim wygodnie! Rudy w wygląda jak milion dolarów. I szczerze zazdroszczę stylówy…

Jak się ubrać na motocykl zimą i wczesną wiosną?

[trending]

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button