Nowa seria motocykli Harley-Davidson w hołdzie amerykańskich muscle carów

Enthisiast to nowa seria motocykli, którą dołączy do rodziny CVO oraz Ikon

W skrócie
  • Do rodziny CVO oraz Ikon dołącza seria Enthusiast
  • Seria Fast Johnnie stworzona jest w hołdzie amerykańskich muscle carów z lat 70. i 80.
  • Nowe malowanie otrzyma model Low Rider ST, Street Glide ST oraz Road Glide ST

Amerykański producent motocykli zawsze stara się w wyjątkowy sposób prezentować swoje modele, dlatego bardzo chętnie tworzy specjalne kolekcje, które są jeszcze bardziej unikatowe. W gamie Harley-Davidsona możemy znaleźć już limitowaną rodzinę CVO, do której dołączyła w 2023 roku seria Ikon. Najnowsza z nich będzie stworzona w hołdzie dla muscle carów.

HD na każdym kroku próbuje doceniać swoich klientów, dlatego przysłuchując się wielu sugestiom napływającym ze strony entuzjastów marki postanowił zmienić swoją filozofię i zamiast eksperymentować w nowościami wrócić do recepty sprzed wielu lat i tworzyć motocykle do granic możliwości ociekające prawdziwymi harleyami. Z racji tego, że klienci nowych modeli należą do majętnych ludzi, rządzący amerykańską firmą z Milwaukee są świadomi, że są oni również w stanie zapłacić za wyjątkowe modele, które należą do limitowanych serii. Przepis ten sprawdza się od wielu lat, a największy wpływ ma na to niesamowity sposób utożsamiania się właścicieli z marką. Chyba żaden inny producent jednośladów nie ma aż tak mocnej i stabilnej więzi ze swoimi odbiorcami.

Dotychczas na rynku królowały modele z rodziny CVO, które rozchodziły się w tempie świeżych bułeczek. Ich ceny osiągały astronomiczne kwoty, jednakże chętnych na zakup nie brakowało. Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów, Harley-Davidson w 2023 roku zaprezentował serię Ikon, a teraz dołączy do nich jeszcze jedna seria o nazwie Enthusiast, a motocykle o nazwie Fast Johnnie będą hołdem dla klasycznych muscle carów z lat 70. i 80.

Należeć będą do niej trzy modele baggerów, czyli Low Rider ST, Street Glide ST i Road Glide ST, które otrzymają wyjątkowe malowanie w kolorze niebieskim oraz białymi pasami, nawiązujące do muscle carów. Dlaczego seria ta nosi nazwę Fast Johnnie? To maskotka wyścigowego zespołu Harley-Davidson Screamin’ Eagle startującego w wyścigach serii Kings of Baggers. Producent z Milwaukee wystawia fabryczny zespół o nazwie Screamin’ Eagle i w swoim składzie ma obrońce tytułu królewskiego, czyli Kyle Wymana, natomiast drugim zawodnikiem jest jego brat – Travis. Panowie startować będą na specjalnych modelach Harley-Davidson Road Glide z silnikiem Screamin’ Eagle Milwaukee-Eight 131 Performance Crate Engine i warto wspomnieć, że tą jednostkę można także zakupić w salonie, a następnie zamontować w cywilnym motocyklu.

Charakterystyczna świnka trafiła zatem na lewą stronę zbiornika paliwa, a z prawej znajduje się logo amerykańskiego producenta motocykli z Milwaukee. Czas jednak na największe zaskoczenie, gdyż poza nową kolorystyką, limitowane modele kompletnie nie będą się różnić od bazowych motocykli. Każdy z trzech baggerów powstanie jedynie w liczbie 2000 egzemplarzy przeznaczonych na cały świat, a dopłata za jego wyjątkowość będzie wynosiła 2460 euro dla modelu Low Rider ST oraz 4840 euro w przypadku Street Glide ST oraz Road Glide ST.

2023 Location Photography – Enthusiast. FLTRXST Road Glide ST

Sam sposób zainteresowania klientami limitowanymi wersjami faktycznie jest ciekawy, i jak widać przynosi sukces. Klienci Harley-Davidsona chcą na każdym kroku przesiąkać ameryką, dlatego nawiązania do klasycznej motoryzacji z USA są słusznym wyborem. Nie da się tego ukryć, że właściciele motocykli tego producenta lubią być charakterystyczni, dlatego już samo malowanie, które pojawi się jedynie w 6000 egzemplarzy sprawi, że sprzedadzą się one w ekspresowym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button