Motorynka powraca. Romet Pony Monster 50 na Moto Expo 2016

Kto nie zna kultowej „motorynki” od Rometa, która królowała na podwórkach za czasów PRLu i w latach 90tych? Romet Pony Monster 50 ma nawiązywać do tej motoryzacyjnej legendy.

Charakter Rometa Pony 50 został zachowany. Jest to niewielki motorower napędzany silnikiem 50 ccm. Z tą różnicą, że w Monsterze znajdziecie jednostkę 4T (a szkoda). Generuje ona 3 konie mechaniczne, które niestety zostały zblokowane w taki sposób, aby nie było możliwe prędkości maksymalnej większej, jak 45 km/h. Na pokładzie też manualna skrzynia biegów, posiadająca 4 przełożenia.

Zaskakująca jest stosunkowo wysoka masa własna – 103 kg. Jednak wydają się one łatwe do opanowana za sprawą bardzo nisko osadzonego środka ciężkości. Romet Pony Monster 50 został postawiony na dość niewielkich kołach 20/70-12.

Zwróćcie także uwagę na dwa hamulce tarczowe oraz elektroniczną deskę rozdzielczą i sporą pojemność zbiornika paliwa – 11 L. Przy delikatnym traktowaniu Romet Pony Monster 50 przejedzie ponad 500 km na jednym tankowaniu.

Cena Rometa Pony Monster 50? Jeszcze nie jest znana, ale nieoficjalnie mówi się, że nieznacznie przekroczy 4000 PLN.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Damian Śmigielski, Jednoślad.pl. Jestem na stoisku Rometa, obok mnie model, który przykuł moją uwagę ze względu głównie ze względu na nazwę, ponieważ nazywa się Pony. Pewnie nie wszyscy nasi czytelnicy, widzowie i słuchacze pamiętają, ale było coś takiego co się nazywało motorynka Romet Pony. Ja pamiętam ten sprzęt z dzieciństwa. Co bardziej zamożni rodzice moich kolegów na komunie swoim latoroślom kupowali taki sprzęt i oto Pony wróciło. Ma swoje malutkie, chociaż większe od pierwowzoru kółka, ma mały silniczek, jest malutka, jest 50-tką, chociaż Romet Pony był chyba jeszcze mniejszy, ale myślę, że fajny, zabawny sprzęt, jeżeli ktoś potrzebuje na krótkie dojazdy, albo po prostu do zabawy, albo do nauki dla małego dziecka to jest to fajna maszynka no i ten sentyment.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

19 opinii

 1. Bardzo fajny motorower a mam nadzieję, że również z silnikiem 125ccm będzie dostępny, wówczas mógłby stać się dużym konkurentem dla hondy MSX. Motorek jest naprawdę ładny,osobiście nawet bije MSX’a. Pomimo moich 183cm wzrostu siedzi, się bardzo wygodnie i WYSOKO! tak jak na dużym motocyklu.
  Zadziwiła mnie jakość wykonania, wizualnie i w dotyku jakość porównywalna z hondą.

 2. W wersji 125 to by szła jak swieże bułki [kurduple i lachony:D] co do blokady zdjąć da się każdą ale z tą wagą to i tak D nie urwie,czy szkoda że w 4t raczej nie,stara Pony 50-M-1 miala 1,25kW/1,7KM ale ważyła 1/3 z tego bo byla maleńka.

 3. Jakoś już kilka MSXsów na ulicy spotkałem, więc Pony 125 w granicach 5K bez szans by nie była.Fajna zabawka na szybki podjazd w korku, ale i do wygłupów gdzieś na wsi/działce – dlaczego nie 🙂 Ciekawe, czy rama tylko wygląda tak poważnie, czy konstruktor przewidział stunt młodocianych? :-)))

 4. Chy ba tak skądś ta waga sie wzięła,na wioska to ujeżdżali pony pro 50 [malutko ich widziałem] a krolwał kingway apollo [orion 50]

 5. Gadaliśmy o tym sprzęcie na forum kilka dni temu. Jak na moto dla dziecka – za ciężka. Jak na zabawkę dla dorosłego – za mała moc i pojemność. Ale faktycznie bardzo wygodna. Czekam na wersję 125 :-)))

 6. Jedna z wielu w Chinach kopii Hondy MSX, pozycja tożsama z MSX. Po tym jak się sprzedaje MSX, raczej trudno oczekiwać wersji 125. Motorki klasy MSX są fajnym sprzętem, ale nie na tym rynku, tu za wielu ma kompleks narcyza (duży facet nie jeździ małym motorkiem).

 7. Oby, bo wygląd zachęca do wygłupów.
  Byś się zdziwił siadając na tej nowej Pony… Kurduple i lachony… też coś :-)))

 8. Cena nowego adv 250 13999 żenada za tyle można szukać już japońca lub choćby nawet Hyosunga , myslą że jak dadzą cene z kosmosu to nabierze prestiżu ? , przeszły mi już romety i junaki rozglądam się za Japonią skoro płacić to za sprzęt a nie za prezesów .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button