MotoGP Unlimited: Nowy serial na Amazon Prime już dostępny!

Nowy serial dla motocyklistów i fanów motocyklowego ścigania

W skrócie
  • MotoGP Unlimited: nowy serial dla motocyklistów
  • Nowa produkcja już jest dostępna
  • Premiera 14 marca na platformie Amazon Prime

Platforma Netflix już od kilka sezonów produkuje serial dotyczący kulis sezonów wyścigów Formuły 1. Wielu z nas motocyklistów zastanawiało się oglądając te emocjonujące dla każdego fana motoryzacji produkcje, czy powstania podobna seria dotycząca motocyklowej Formuły 1, czyli właśnie MotoGP. Ku powszechnej uciesze, nasze prośby zostały wysłuchane!

Właśnie 14 marca zaplanowana została światowa premiera nowego serialu dotyczącego wszystkiego co związane z królewską klasa wyścigów motocyklowych. Jesteśmy obecnie tuż po rozpoczęciu nowego sezonu zmagań najlepszych zawodników świata – za nami premierowe dla sezonu 2022 Qatar GP. Trochę dziwi fakt, że premiera serialu nie miała miejsca jeszcze przed sezonem, by odświeżyć sobie to co działo się w zeszłym roku i poszerzyć swoją wiedzę na temat kulis wyścigów, które potrafią być bardzo pikantne.

MotoGP Unlimited: serial, na który wszyscy czekaliśmy

Najważniejsze jednak, ze taki serial w ogóle powstał, bo trzeba dodać, że wyścigi motocyklowe nie cieszą się aż tak ogromną popularnością na całym świecie jak Formuła 1. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni, że sporty motocyklowe to tematyka dla prawdziwej elity, dlatego tym bardziej cieszę się osobiście, że Amazon podjął temat i przy współpracy z Dorną stworzył kawał solidnego źródła wiedzy i emocji związanego z nieprzewidywalną karuzelą MotoGP.

Zanim usiadłem do napisania tej dobrej nowiny, obejrzałem pierwszy odcinek, by pozwolić sobie porównać te produkcję do tej związanej najpopularniejszymi wyścigami samochodowymi świata. Muszę przyznać, że jest w sumie dobrze, choć “Formuła 1: jazda o życie”, postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Nie będzie to raczej lepsza i bardziej spektakularna produkcja – nie nastawiajmy się na najwyższe loty, ale nie to jest najważniejsze, a sam fakt, że operatorzy kamer zostali wreszcie wpuszczeni tam, gdzie wcześniej nikt poza członkami ekip zespołowych i rodzin zawodników, nie miał dostępu. Dzięki temu możemy poznać znacznie więcej faktów dotyczących nie tylko wyścigów, ale także prywatnego życia najszybszych zawodników motocyklowego świata.

Dobre kino, ale bez tłumaczenia

Serial można oglądać na platformie Amazon Prime. Trzeba wcześniej wykupić dostęp, ale dobra informacja jest taka, że roczna subskrypcja kosztuje zaledwie 40 zł. Moim zdaniem warto, bo na samej platformie czeka znacznie więcej treści, które mogą świetnie uzupełniać te dostępne na innych używanych dotychczas platformach streamingowych.

Przeczytaj też:

Rekordowe wyniki sprzedaży jednośladów w Polsce! Kupujemy coraz więcej motocykli. Co stoi za tym trendem?

Minusem jest fakt, że brakuje polskiego tłumaczenia. Języki jakimi posługują się zawodnicy pochodzą z różnych rejonów Europy – napisy dostępne są wyłącznie w językach bardziej popularnych od polskiego. Tak czy owak, moim zdaniem i tak warto.

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button