Motocyklowa poduszka powietrzna? Oto kamizelka Ixon IX-Airbag U03

Poduszki powietrzne, chroniące w czasie upadku, są jednym z tych rozwiązań, które coraz częściej pojawiają się w różnych formach w odzieży motocyklowej. Najczęściej można je spotkać w kombinezonach wyścigowych, ale też niektóre z modeli odzieży turystycznej są w taką technologię wyposażane.


Inżynierowie firmy Ixon poszli o krok dalej, projektując specjalną kamizelkę IX- Airbag U03. Nazwa trochę dziwna, ale samo rozwiązanie też do mainstreamowych nie należy. Plan był taki, żeby każdy, niezależnie od tego w jakich ciuchach lubi jeździć, mógł zadbać o wyższy poziom bezpieczeństwa niż ten, który dają odporne na rozdarcie materiały, czy nawet najwyższe modele protektorów. Ixon IX to jedna z trzech dostępnych na rynku kamizelek z poduszką powietrzną. Rozwiązanie to zostało zaaprobowane również przez federację FIM.

Została skonstruowana tak, by chronić klatkę piersiową, brzuch, kręgosłup, obojczyki oraz szyję. Podobno pasuje pod każdą kurtkę, dlatego jest doskonałym wyborem dla osób, które posiadają ubrania tekstylne lub skórzane różnych marek motocyklowych i korzystają z nich na zmianę. Jedna kamizelka posłuży w ten sposób w wielu rodzajach ciuchów i na wielu różnych motocyklach. Urządzenie działa bezprzewodowo. Jedyne wymagane połączenie to ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Dzięki temu algorytm kamizelki jest na bieżąco aktualizowany. Z poziomu smartfona możliwe jest także zarządzanie trybami jazdy (szosa/sport), a także dostęp do informacji o poziomie naładowania baterii oraz stanie naboju z gazem. Działanie kamizelki oparte jest o system In&Motion, który czuwa nad ruchami  motocyklisty i skanuje je 1000 razy na sekundę, aby wykryć upadek. W przypadku jego wykrycia napełnienie poduszki trwa poniżej 55 milisekund.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

„Mózgiem” kamizelki jest In&Box, czyli moduł zbierający dane dla algorytmu systemu In&Motion. Łączy się on z dedykowaną aplikacją. In&Box odpowiada za detekcję upadku oraz napełnienie kamizelki, a także zarządza stanem baterii. Zapewnia on do 20 godzin działania kamizelki. Czas ładowania In&Box to dwie godziny. Do 48 h od pierwszego uruchomienia musi on zostać zarejestrowany przez dedykowaną aplikację lub przez stronę internetową producenta. Co ciekawe i warte podkreślenia, producent wymaga zakupu subskrypcji w okresach miesięcznych lub rocznych. W przypadku kiedy poduszka podczas upadku została aktywowana, należy kupić nowy nabój, który jest dostępny do samodzielnego montażu. Dopiero po trzecim samodzielnym napełnieniu kamizelkę należy odesłać do producenta. Wszystkie szczegóły związane z tą procedurą można znaleźć w aplikacji i za jej pośrednictwem przygotować wszelkie formalności związane z serwisem.
Abonament na produkt i oprogramowanie dostępny jest w dwóch opcjach:

399 euro w abonamencie rocznym – wtedy moduł In&Box staje się własnością użytkownika oraz

120 euro rocznie (lub 12 euro miesięcznie) – w tej opcji urządzenie In&Box jest właścicielowi kamizelki leasingowane.

Więcej informacji o urządzeniu można uzyskać u importera: www.intermotors.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button