Aktualnie czytasz:
Keeway Superlight 125: 3 zalety i 3 wady
0

Keeway Superlight 125 to mały, dobrze wyposażony chopper dość znanego na naszym rynku producenta z Chin. SuperLight 125 jest na naszym rynku obecny od 2006 roku i od tego też czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Oko cieszy ciekawy design, ładnie wygląda matowanie malowanie wydechów, felg i goleni zawieszenia.

Chopper Superlight 125 od Keewaya to budżetowa 125ątka, które przy umiarkowanej cenie oferuje bardzo dobrą jakość wykonania i niezłe właściwości jezdne.

Wady:

1. Zasilany jest nadal gaźnikiem. O ile w 2006 roku takie rozwiązanie było akceptowalne, najwyższy chyba czas na zmianę w kierunku wtrysku paliwa
2. Silnik to dość archaiczna konstrukcja. Wałek rozrządu w bloku silnika i popychacze zaworowe to rozwiązania nie stosowane już od wielu lat w motocyklach.
3. Silnik osiąga tylko 10 KM mocy. Przy masie 134 kg z pewnością nie poszalejemy tym motocyklem.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Zalety:

1. Dość trwała i sprawdzona przez lata konstrukcja to niewątpliwie zaleta Keeway Superlight 125. Silnik mimo że jest starą konstrukcją, wytrzymuje spore przebiegi bez remontu i zauważalnego spadku osiągów
2. Wygodna pozycja za kierownicą nie męczy nawet w nieco dłuższej trasie. Wygodne podesty zapewniają dobre podparcie dla stóp podczas jazdy.
3. Rozrusznik nożny. Zawsze lubiłem jak motocykl ma kopniak i chociaż w sportowych 125ątkach nieco to razi, w takim oldschoolowym superlighcie rozwiązanie to jest jak najbardziej na miejscu.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Cena za nowego Keeway Superlight 125 to 7500. Jeśli komuś podoba się ten motocykl,  jest to propozycja warta rozważenia.

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
15%