Aktualnie czytasz:
Karta motorowerowa, gdzie ją wyrobić?
 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

W ubiegłym roku, w sierpniu kupiłem sobie nowy skuter. Oczywiście musiałem przez jakieś 2 tygodnie prosić o niego rodziców,  jednak pewnego razu jadąc na rowerze z rodzicami jakoś nasunął się ten temat. Tato po namyśle się zgodził. Najpierw szukałem odpowiedniego skutera na allegro. Jednak nie szło zbyt dobrze. Tato zabrał mnie do salonu abym sobie któryś wybrał. Było to dla mnie niesamowite przeżycie, gdyż  skuter był moim marzeniem od dziecka. Skuter kupiliśmy, zarejestrowaliśmy i pojawił się problem o nazwie karta motorowerowa.

Wydzwoniłem pół Nowego Sącza, wydałem na telefon z 30zł, bez skutku. Wszyscy zwalają tą robotę na kogo innego. Na początku dzwonie na komisariat. Tam kierują mnie do wydziału ruchu drogowego. Usłyszałem tam, że zajmuje się tym przecież MORD (Małopolski Ośrodek Szkolenia Kierowców). Pomyślałem dobra, dzwonie tam. Tu jednak dowiedziałem się, że oni jednak się tym nie zajmują, "Proszę dowiedzieć się na komisariacie, kiedy oni to zorganizują bo to ich sprawa, a my się tym nie zajmujemy". I co? Błędne koło się zamyka. Jeździłem jeszcze osobiście po komisariatach. Na jednym pytam się funkcjonariusza, a on na to zapytam się kolegi, bo on tym  się w tamtym tygodniu interesował. Wraca i mówi mi, że w MORDzie się tym zajmują. No ale w końcu dzwoniłem przecież do MORDu i chyba wyraźnie mówili że nie. Na innym komisariacie był mój tata, powiedzieli mu, że niewiedzą. Moja mama dzwoniła jeszcze do jakiegoś urzędu się dowiadywać. Jak zwykle nic... Zirytowany byłem już tą sytuacją. Mój tato poruszył ten temat, rozmawiając z dziennikarzem. Ukazał on się tu:  http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/568654,nowy-sacz-karta-motorowerowa-raz-do-roku,id,t.html?kategoria=663. Skończyło się na tym, że 4 miesiące jeździłem z kartą rowerową. Policja mnie nie zatrzymała a ja w czerwcu będę może w szkole zdawał, aby móc jeździć po mieście.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Jaka jest Twoja reakcja?
8%
15%
73%
8 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe GlaserPL
  5 czerwca 2011 at 10:41

  U mnie w mieście(36tys ludzi), kartę zdałem bez problemu w gimnazjum do którego chodzę. Egzaminy są organizowane 2 czasem 3 razy do roku. Jeśli znasz podstawy ruchu drogowego, oraz podstawową obsługę skutera, zdasz bez problemu.
  PS: Prawdopodobnie jutro będę miał już kartę, bo zdawałem niedawno ; )

 • Zdjęcie profilowe a123659
  5 czerwca 2011 at 13:34

  Hehe, dość dawno pisałem ten artykuł ;D Teraz już teorię zdałem, w ten czwartek zdaję praktykę. Już się normalnie doczekać nie mogę. Już mam kilka tras zaplanowanych 😀

 • Zdjęcie profilowe michal213111
  21 czerwca 2011 at 20:16

  Ile trzeba mieć lat, aby móc jeździć skuterem?
  Słyszałem, że od 13 ale dokładnie nie wiem.
  Proszę o szybkie odpowiedzi. ; )

 • Zdjęcie profilowe michal213111
  21 czerwca 2011 at 20:19

  Mam problem…
  Chciałbym kupić skuter od 1000 zł do 1700 zł, ale nie wiem zupełnie jaki kupić … !POMOCY!

 • Zdjęcie profilowe madi
  21 czerwca 2011 at 22:31

  13 lat ukończone + karta motorowerowa. Do 1700 to dużego wyboru nie ma, coś z marketu (np. Router Bassa)…

 • Zdjęcie profilowe ZippPRO50
  10 lipca 2011 at 05:36

  po co karta ja mam prawko na 125 i moge 50 smigac karte miałem 4lata temu po roku zgubiłem

 • Zdjęcie profilowe a123659
  11 lipca 2011 at 23:24

  Trochę mi Ciebie szkoda… Chyba to twoje „prawko” jest od 16 lat. Chyba ci stanął, że masz, bo się chwalisz… Szkoda mi takich ludzi jak ty… Żenada… Pieprzą głupoty i tyle…

Podziel się opinią

lub