Karta motorowerowa, gdzie ją wyrobić?

W ubiegłym roku, w sierpniu kupiłem sobie nowy skuter. Oczywiście musiałem przez jakieś 2 tygodnie prosić o niego rodziców,  jednak pewnego razu jadąc na rowerze z rodzicami jakoś nasunął się ten temat. Tato po namyśle się zgodził. Najpierw szukałem odpowiedniego skutera na allegro. Jednak nie szło zbyt dobrze. Tato zabrał mnie do salonu abym sobie któryś wybrał. Było to dla mnie niesamowite przeżycie, gdyż  skuter był moim marzeniem od dziecka. Skuter kupiliśmy, zarejestrowaliśmy i pojawił się problem o nazwie karta motorowerowa.

Wydzwoniłem pół Nowego Sącza, wydałem na telefon z 30zł, bez skutku. Wszyscy zwalają tą robotę na kogo innego. Na początku dzwonie na komisariat. Tam kierują mnie do wydziału ruchu drogowego. Usłyszałem tam, że zajmuje się tym przecież MORD (Małopolski Ośrodek Szkolenia Kierowców). Pomyślałem dobra, dzwonie tam. Tu jednak dowiedziałem się, że oni jednak się tym nie zajmują, "Proszę dowiedzieć się na komisariacie, kiedy oni to zorganizują bo to ich sprawa, a my się tym nie zajmujemy". I co? Błędne koło się zamyka. Jeździłem jeszcze osobiście po komisariatach. Na jednym pytam się funkcjonariusza, a on na to zapytam się kolegi, bo on tym  się w tamtym tygodniu interesował. Wraca i mówi mi, że w MORDzie się tym zajmują. No ale w końcu dzwoniłem przecież do MORDu i chyba wyraźnie mówili że nie. Na innym komisariacie był mój tata, powiedzieli mu, że niewiedzą. Moja mama dzwoniła jeszcze do jakiegoś urzędu się dowiadywać. Jak zwykle nic... Zirytowany byłem już tą sytuacją. Mój tato poruszył ten temat, rozmawiając z dziennikarzem. Ukazał on się tu:  http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/568654,nowy-sacz-karta-motorowerowa-raz-do-roku,id,t.html?kategoria=663. Skończyło się na tym, że 4 miesiące jeździłem z kartą rowerową. Policja mnie nie zatrzymała a ja w czerwcu będę może w szkole zdawał, aby móc jeździć po mieście.

a123659

Kingway Barracuda 50 2T 2008r. Derbi Senda X-Treme 2008r.

Inne publikacje na ten temat:

8 opinii

  1. U mnie w mieście(36tys ludzi), kartę zdałem bez problemu w gimnazjum do którego chodzę. Egzaminy są organizowane 2 czasem 3 razy do roku. Jeśli znasz podstawy ruchu drogowego, oraz podstawową obsługę skutera, zdasz bez problemu.
    PS: Prawdopodobnie jutro będę miał już kartę, bo zdawałem niedawno ; )

  2. Hehe, dość dawno pisałem ten artykuł ;D Teraz już teorię zdałem, w ten czwartek zdaję praktykę. Już się normalnie doczekać nie mogę. Już mam kilka tras zaplanowanych 😀

  3. Trochę mi Ciebie szkoda… Chyba to twoje „prawko” jest od 16 lat. Chyba ci stanął, że masz, bo się chwalisz… Szkoda mi takich ludzi jak ty… Żenada… Pieprzą głupoty i tyle…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button