Barton NXT 125: pibike jest idealny na początek, ale i nie tylko! Prezentacja, cena, dane techniczne

Informacja prasowa

W skrócie
  • Barton NXT 125: wszystko czego potrzeba na start
  • Mały pitbike, a zabawy ogrom
  • Pitbike klasy 125 to świetny sposób na start i szlifowanie umiejętności jazdy offroadowej

Jazda crossowym pitbikiem to bezpieczeństwo przy pierwszych lekcjach nauki poruszania się offroadowymi jednośladami. Bez problemu poradzą sobie zatem z takim pojazdem zupełnie początkujący, a także osoby z doświadczeniem w prowadzeniu jednośladów na szosie. Pitbike to motocykl idealny do szlifowania swojej techniki jazdy. 

Jedną z pitbike’owych propozycji godnych uwagi jest motocykl przygotowany przez Bartona. NXT 125 to jednoślad zbudowany na sztywnej, rurowej ramie, w której osadzono jednocylindrowy, czterosuwowy silnik o pojemości 125 centymetrów sześciennych. Jednostka o mocy 9 KM współpracuje z czterobiegową skrzynią biegów. Mało? Spokojnie w maszynach tego typu najważniejsze jest przełożenie – przecież większość zadań treningowych czy zabaw na takim motocyklu odbywa się przy niskich prędkościach.

Pib Bike Barton NXT 125. Jest wszystko czego potrzeba

Barton NXT 125 swoją zwinność i łatwość prowadzenia zawdzięcza zawieszeniu upside-down oraz wzmocnionej konstrukcji tylnego wahacza. Jak na motocykl terenowy przystało pojazd został wyposażony w kostkowe opony, gąbkowy filtr powietrza rodem z profesjonalnych maszyn, kickstarter – awaryjnie wykorzystywany w przypadku problemów z uruchomieniem motocykla za pomocą elektrycznego rozrusznika, gdy akumulator nieoczekiwanie nas zawiedzie.

Kanapa umiejscowiona jest na poziomie 860 mm, co pozwala na pełną kontrolę motocykla zarówno podczas jazdy, jak i po zatrzymaniu. Jednak najważniejsze jest to, że ze sprzętem bez problemu poradzą sobie również niższe osoby.

Zaczynając zmagania na takim jednośladzie, jak opisywany właśnie Barton NXT 125, warto wybrać motocykl znanej już marki, która istnieje długo na rynku, co zapewni odpowiednią pomoc techniczną czy zaplecze części zamiennych. Jazda offroadowa to świetna zabawa nastawiona często na pokonywanie różnorakiego, czasem nieznanego terenu, co może skutkować niegroźnymi w skutkach upadkami czy uszkodzeniami motocykla. Wówczas pomoc importera/dealera w przywróceniu sprzętu do pełnej sprawności jest nieodzowna.

Motocykl dostępny jest w kilku kolorystykach, a jego cena to zaledwie 4 599 zł. Więcej o tym modelu, jak i o jego starszych braciach, NXT 250 czy NXT 300 znajdziecie na stronie producenta.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na STRONIE PRODUCENTA.

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button