4 powody dla których warto kupić motocykl

Jeśli nie jesteście do końca przekonani – mamy dla Was listę TOP4 powodów dla których warto kupić motocykl.

Jest spore prawdopodobieństwo, że większość z Was byłaby w stanie wypisać 100 powodów dla których warto mieć motocykl. Bez dwóch zdań jest ich masa, ale dziś staraliśmy się wybrać te najważniejsze, także z praktycznego punktu widzenia. To także powody, które powinny przekonać osoby niezwiązane z motocyklami do rozważenia jednośladu jako środek transportu. Oczywiście, jak zawsze przy okazji tego typu list, mocno subiektywne. 

1. W mieście jest szybciej

Numer jeden na naszej liście. Tak, na motocyklu bądź skuterze można szybciej się przemieszczać. Niekoniecznie z powodu wyższych prędkości jakie osiągają motocykle. Bardziej z faktu, że jednośladem łatwiej przecisnąć się w korku czy znaleźć miejsce parkingowe. W dużym mieście czas dojazdu do pracy lub szkoły może spaść o połowę. A to naprawdę niezły wynik. Stąd numer jeden jeśli chodzi o praktyczność – jest szybciej.

2. Jest taniej

Koszty eksploatacji motocykla, zwłaszcza takiego o małej pojemności, są nieporównywalnie niższe niżeli eksploatacji samochodu. Spalanie, ceny części, awaryjność. Wszystko gra na korzyść motocykli. Popularne 125-ki spalają w okolicach 3 L / 100 km. To wynik nieosiągalny dla większości czterokołowych pojazdów. Koszt zakupu nawet najdroższej, nowe 125-ki to ok. 20 000 zł – także nieporównywalnie mniej w porównaniu do samochodów. 

Taniej, szybciej, nad czym się zastanawiać?

3. Bo dobrze mieć pasję

W świecie przepełnionym elektroniką dobrze mieć stosunkowo analogową pasję. Odłączyć się, odciąć, uspokoić, wyluzować. Co jak co, ale motocykle nadają się do tego idealnie. Wystarczy założyć kask, przerzucić nogę przez maszynę i już jesteśmy w nieco innej rzeczywistości. Jeśli nie szukacie praktycznych powodów, to ten powinien być numerem jeden w nieco bardziej abstrakcyjnej kategorii. Dobrze mieć pasję, a najlepiej taką, która pozwala odpocząć od trudów codzienności. 

4. Poznasz nowych ludzi

Chcąc czy nie – poznasz nowych ludzi. To ktoś zapyta o motocykla na stacji benzynowej, to przypniesz się do innego motocyklisty podczas wycieczki po górach. W końcu motocykle to także spotkania, zloty i wspólne wyjazdy na tor wyścigowy. Poniekąd “motocyklowa brać” ma się dobrze i nadal istnieje, mimo zmian w szeregach samych motocyklistów. A to bardzo dobrze.

Jakie jest Wasze TOP powodów dla posiadania motocykla? Dajcie znać w komentarzach! 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button