Bajaj Qute: Ponad 3 miliony kilometrów testów. Niedrogi mikrosamochód z Indii

Bajaj Qute ma oferować właściwości mikrosamochodu (L7e) w cenie skutera. Hindusi testowali czterokołowy pojazd na dystansie ponad 3 milionów kilometrów, w najróżniejszych warunkach terenowych i pogodowych. 

Bajaj Qute to przedstawiciel mało popularnego w Polsce segmentu mikrosamochodów. Lekkie, nieduże i posiadające niewielką moc pojazdy kategorii L7e można prowadzić już od 16 roku życia na kategorię prawa jazdy B1. Mimo wszystko niewielki Qute może lepiej sprawdzić się jako pojazd używany przez biznesy prowadzące usługi na terenie wielkich miast.

ZOBACZ TAKŻE: Jak powstaje mikrosamochód Bajaj Qute?

Jednocylindrowy, 4-suwowy silnik o pojemności niewiele ponad 200 ccm i mocy ok. 15 KM wystarczy by sprawnie poruszać się po centrum miasta, a spalanie nie powinno przekroczyć 3,5 L / 100 km (dane producenta). Hindusi zarzekają się, że testowali Bajaj Qute na dystansie ponad 3 milionów kilometrów, w przeróżnych warunkach pogodowych i drogowych.

Czekamy kiedy Qute trafi w nasze ręce!

Więcej na bajaj.pl

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

2 opinii

  1. Przydałaby się wersja na kat.AM tj. do 350kg i 4KW. Kat.B1 jest b.rzadka. AM jest zawarta w każdej innej kategorii np. A1, czy T. Grono potencjalnych klientów byłoby większe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button