Aktualnie czytasz:
Przepisy drogowe 2015: liczbę punktów karnych sprawdzisz przez internet
0
  Często łamiesz przepisy i nie wiesz czy możesz sobie pozwolić na jeszcze odrobinę szaleństwa? Już niebawem będzie można sprawdzić ilość punktów karnych przez internet. Pozwoli to ostudzić emocje i zaoszczędzić zbędnych formalności.

  Wszyscy wiedzą, że po przekroczeniu limitu 24 punktów karnych prawo jazdy zostaje zatrzymane. Ci, którym się to zdarzyło doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudno jest go potem odzyskać. Dlatego większość kierowców nie może się doczekać możliwości osobistego sprawdzenia liczby punktów karnych przez internet. Obecnie konieczne jest odwiedzenie komisariatu.

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało projekt przepisów, które pozwalają na uzyskiwanie on-line takich informacji jak liczba punktów karnych, badania techniczne pojazdów czy informacje on szkołach jazdy. Wszystkie usługi zostaną oparte na istniejącej już Centralnej Ewidencji Pojazdów i Centralnej Ewidencji Kierowców.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

  Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

  Najpierw mają zostać uruchomione usługi „Sprawdź moje uprawnienia” oraz „Sprawdź informację o punktach karnych”. W przyszłości będzie również możliwe opłacenie mandatu za pomocą przelewu. W przygotowaniu jest też usługa „Udostępnij dane pracodawcy”. Dzięki niej przedsiębiorcy będą mogli zweryfikować uprawnienia kierowców. Chodzi o to, aby uniknąć sytuacji, że udostępnia się służbowe samochody pracownikom bez prawa jazdy.

  Co ciekawe on-line sprawdzimy również szkoły jazdy. Ma to pozwolić na ocenę jakości kształcenia szkół jazdy przez przyszłych kursantów na podstawie dostępnych danych statystycznych. MSW uważa, że pozwoli to na zwiększenie konkurencji między szkołami i w ten sposób przyczyni się do wzrostu jakości szkolenia.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

  Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

  Jedną z ciekawszych usług, nad którymi pracuje MSW są „przypomnienia”, które będą zwracały uwagę na zbliżające się terminy przeglądu technicznego czy wygaśnięcia polisy OC albo upływu ważności prawa jazdy.

  To jednak nie wszystkie nowości. Trwają prace nad stworzeniem wielkiej bazy danych zawierającej informacje o wszystkich wykonywanych przeglądach, stłuczkach i wypadkach zgłaszanych do ubezpieczycieli w ramach polis OC i AC, czy też o zaklasyfikowaniu powypadkowego pojazdu do dodatkowego badania technicznego.

  Prace nad uruchomieniem wszystkich usług zakończą się w przyszłym roku, jednak część z nich już działa. Aktualnie mamy dostęp na przykład do usługi „Historia pojazdu” i „Bezpieczny autobus”.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
0%
0%
0%