Aktualnie czytasz:
Przepisy drogowe 2015: liczbę punktów karnych sprawdzisz przez internet
0
  Często łamiesz przepisy i nie wiesz czy możesz sobie pozwolić na jeszcze odrobinę szaleństwa? Już niebawem będzie można sprawdzić ilość punktów karnych przez internet. Pozwoli to ostudzić emocje i zaoszczędzić zbędnych formalności.

  Wszyscy wiedzą, że po przekroczeniu limitu 24 punktów karnych prawo jazdy zostaje zatrzymane. Ci, którym się to zdarzyło doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudno jest go potem odzyskać. Dlatego większość kierowców nie może się doczekać możliwości osobistego sprawdzenia liczby punktów karnych przez internet. Obecnie konieczne jest odwiedzenie komisariatu.

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało projekt przepisów, które pozwalają na uzyskiwanie on-line takich informacji jak liczba punktów karnych, badania techniczne pojazdów czy informacje on szkołach jazdy. Wszystkie usługi zostaną oparte na istniejącej już Centralnej Ewidencji Pojazdów i Centralnej Ewidencji Kierowców.

  Najpierw mają zostać uruchomione usługi "Sprawdź moje uprawnienia" oraz "Sprawdź informację o punktach karnych". W przyszłości będzie również możliwe opłacenie mandatu za pomocą przelewu. W przygotowaniu jest też usługa "Udostępnij dane pracodawcy". Dzięki niej przedsiębiorcy będą mogli zweryfikować uprawnienia kierowców. Chodzi o to, aby uniknąć sytuacji, że udostępnia się służbowe samochody pracownikom bez prawa jazdy.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

  Co ciekawe on-line sprawdzimy również szkoły jazdy. Ma to pozwolić na ocenę jakości kształcenia szkół jazdy przez przyszłych kursantów na podstawie dostępnych danych statystycznych. MSW uważa, że pozwoli to na zwiększenie konkurencji między szkołami i w ten sposób przyczyni się do wzrostu jakości szkolenia.

  Jedną z ciekawszych usług, nad którymi pracuje MSW są "przypomnienia", które będą zwracały uwagę na zbliżające się terminy przeglądu technicznego czy wygaśnięcia polisy OC albo upływu ważności prawa jazdy.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

  To jednak nie wszystkie nowości. Trwają prace nad stworzeniem wielkiej bazy danych zawierającej informacje o wszystkich wykonywanych przeglądach, stłuczkach i wypadkach zgłaszanych do ubezpieczycieli w ramach polis OC i AC, czy też o zaklasyfikowaniu powypadkowego pojazdu do dodatkowego badania technicznego.

  Prace nad uruchomieniem wszystkich usług zakończą się w przyszłym roku, jednak część z nich już działa. Aktualnie mamy dostęp na przykład do usługi "Historia pojazdu" i "Bezpieczny autobus".

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%