Yamaha YZF-R 125 2015 (na prawo jazdy B): Poznaj potwora z bliska

Gdyby Skuterowo.com przed rokiem napisało, że Yamahą YZF-R 125 będzie można jeździć posiadają tylko prawo jazdy kategorii B to byście nas wyśmiali. Tak, teraz każdy kierowca samochodu może się na mieście pokazać w towarzystwie takiego potwora!

Nowa Yamaha YZF-R 125 2015 to nawiązanie do najlepszych tradycji tego modelu. Agresja, sport i adrenalina. Te trzy rzeczowniki najlepiej oddają charakter tego motocykla 125 ccm. To za sprawą nawiązania do większych braci z serii R, która ma swoją genezę w wyścigach. Inspiracje supersportem znajdziemy na przodzie motocykla - charakterystyczna owiewka z podwójnymi reflektorami oraz wlotem powietrza. Tak samo agresywnie zostały zestrojone, bardzo sztywne lagi upside-down. Można też dostrzec bardzo duże, pływające tarcze hamulcowe. Opcjonalnie można je doposażyć w system ABS. Koła ze szprychami w kształcie Y posiadają rozmiary 17 cali. Nie ma co ukrywać - wyglądają wręcz rewelacyjnie i dodają sportowego charakteru YZF-R 125.

Idąc nieco dalej możemy zauważyć takie detale jak dźwignia hamulców i skrzyni biegów wykonane z kutego aluminium. Na tle pojazdu znajdziemy ciekawie zaprojektowany klosz ze światłami led. Poniżej wydech o zadziornych kształtach. Z kolei pozycja na motocyklu jest typowa dla klasy supersport.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Yamaha YZF-R 125 2015 została wyposażona w silnik o mocy 15 KM, które generowane są przy prędkości obrotowej wynoszącej 9 000 obr./minutę. Zasilany jest on wtryskiem paliwa i zblokowany sześciobiegową skrzynią. Motocykl gotowy do jazdy waży od 140 do 142 kg w zależności od wersji wyposażenia.

[nggallery id=399]

Nowa Yamaha YZF-R 125 2015  jest już dostępna w w polskich salonach w cenie od 19 200 PLN brutto.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button