Yamaha ogłasza nową wyścigową serię z udziałem motocykli R7 w 2022 roku

Krajowe puchary i ogólnoeuropejski superfinał już w następnym sezonie

Yamaha Motor Europe ogłasza na rok 2022 wyjątkowe wydarzenie wyścigowe, w którym wezmą udział zupełnie nowe supersportowe motocykle Yamaha R7. Całość zostanie zwieńczona wydarzeniem o nazwie Yamaha R7 Series European SuperFinale, które odbędzie się podczas jednej z ostatnich rund Mistrzostw Świata WSBK 2022. Weźmie w nim udział 36 najlepszych zawodników z krajowych pucharów R7 organizowanych przez oddziały Yamahy w całej Europie. Zapowiada się niezła rywalizacja!

Szybka, zwinna i tak samo agresywnie stylizowana, jak pokrewne maszyny z serii R, dwucylindrowa Yamaha R7 o pojemności 689 cm3 powstała by łączyć sportowe osiągi z frajdą na co dzień. Dodatkowo można do niej dokupić wyczynowe części GYTR opracowane specjalnie dla tego modelu, dzięki czemu motocykl nadaje się świetnie jako baza do wyścigów. Nie wierzycie? Wystarczy zobaczyć jak zacięta walka odbywa się na torach całej Europy w klasie Supersport 300, gdzie startują m.in. zawodnicy na Yamahach R3. Yamaha R7 2021

Seria Yamaha R7 Cup, która zadebiutuje w 2022 roku w całej Europie, będzie prowadzona przez dystrybutorów Yamahy. Nowa seria wyścigowa powstała jako łatwo dostępny cykl zarówno dla doświadczonych już zawodników, jak i osób, które obecnie ścigają się amatorsko, a chciałyby spróbować poważniejszej rywalizacji w wyścigowym gronie.

Yamaha R7 Cup 2022: zapowiada się ostra rywalizacja

36 zawodników, którzy zrobią największe wrażenie w poszczególnych wyścigach pucharu Yamaha R7 Cup, zostanie pod koniec sezonu zaproszonych na imprezę finałową R7 Series European SuperFinale, która odbędzie się podczas jednej z ostatnich rund Mistrzostw Świata Superbike FIM 2022. Na piątek zaplanowano treningi i kwalifikacje, natomiast w sobotę odbędą się dwa punktowane wyścigi.

Paolo Pavesio: Dyrektor ds. marketingu i sportów motorowych, Yamaha Motor Europe”

„Koncepcja krajowych pucharów R7 oraz biegów finałowych R7 Series European SuperFinale różni się od innych serii wyścigowych, ponieważ nowy cykl jest adresowany specjalnie do młodych zawodników chcących rozwijać karierę. Ma on niską barierę wejścia i niskie koszty udziału. Będą w nim uczestniczyć osoby, które chcą się ścigać głównie dla zabawy albo wykonać krok do przodu z zawodów amatorskich. Chcemy stworzyć serię z duchem prawdziwej wspólnoty, gdzie każdy kierowca, niezależnie od wieku czy dotychczasowego doświadczenia, czuje się mile widziany. Cykl i wydarzenie finałowe, w którym tata może się ścigać z dziećmi albo znajomi raz na zawsze rozstrzygnąć, kto jest najszybszy. Przyjemne spędzenie czasu jest tak samo ważne jak ściganie, ale jesteśmy pewni, że na torze zobaczymy dużo prawdziwej rywalizacji, ponieważ uczestnicy będą chcieli zdobyć miejsce w finałowej imprezie Yamaha R7 Series European SuperFinale wieńczącej cały sezon!”

Yamaha R7 2021
Ale w Yamaha R7 Series European SuperFinale nie chodzi tylko o ściganie. Impreza ma również stworzyć wspomnienia, które pozostaną z uczestnikami na zawsze. Uczestnicy SuperFinale nie tylko będą dzielić padok z uczestnikami serii WorldSBK, ale również spotkają się i będą mieli okazję porozmawiać z zawodnikami Yamahy ze wszystkich trzech klas obsadzanych w Mistrzostwach Świata. Pracownicy Yamahy będą cały czas pod ręką, aby służyć instruktażem i radą wszystkim uczestnikom. Zapewne zajmując miejsce na polu startowym, spotkasz wiele znanych twarzy z wyścigowego światka. Przeżycie niepowtarzalne.

Przeczytaj też:

Nowa Yamaha R9 już niebawem! Co powiecie na nowy sportowy motocykl z trzycylindrowym silnikiem?

Miejsce i data Yamaha R7 Series European SuperFinale, a także kalendarze poszczególnych wydarzeń pucharu R7 w każdym europejskim kraju, zostaną ogłoszone już niebawem. Na pewno o tym poinformujemy!

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

 

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button