Ubrania motocyklowe Tucano Urbano: W czym będę jeździć w sezonie 2016?

Marzec zaskoczył mnie zaproszeniem do warszawskiego salonu Scootracer, gdzie znajduje się show room marki Tucano Urbano. Włoskie produkty są dostępne w Polsce od kilku lat, głównie za sprawą motokocy. Dziś jednak miałem możliwość przejrzeć całą kolekcję...

Plik_000 (2)Tak naprawdę to głównie przyszedłem z zamiarem wybrania letniej kurtki motocyklowej. Założenia były proste - ma wyglądać w pełni "cywilnie", być odporna na deszcz i wiatr, a przy okazji zapewniać aktywną ochronę w razie szlifu. Teoretycznie ciężko pogodzić wszystkie te potrzeby.

Osobiście bardzo spodobała mi się kurtka Tucano Urbano New Tucanji. Wygląda jak zwykła "wiatrówka", jednak jest w pełni motocyklowym ciuchem, który uzbroiłem w protektory D3O. To bardzo zabawna substancja, która w stanie spoczynku przypomina zwykłą gumę. W razie zagrożenia zmienia się w absorber o ogromnej skuteczności...

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Kurtka w dodatku posiada membranę chroniącą przed wiatrem i wodą, posiada wiele elementów odblaskowych i świetnie leży. Wiem, ładnemu we wszystkim ładnie. Problem w tym, że trzeba być ładnym. Jeśli brakuje urody muszę nadrabiać włoskim strojem.

Plik_000 (3)Drugie w kolejności są spodnie. To Tucano Urbano Panta-Fast R193 czyli coś co wygląda jak strój rybacki. Co ciekawe, zakładamy je na nasze codzienne ciuchy i to bez zdejmowania butów. Instalację tego zestawu trzeba jednak nieco przećwiczyć. Panta-Fast R193 ma pełnić rolę nie tylko zwykłych spodni, ale także aktywnej membrany. Wkrótce powiem Wam na ile jest ona skuteczna. Według producenta jest to ciuch kompletnie nieprzemakalny i skutecznie chroniący nas przed wiatrem.

Plik_000 (4)Do tego wszystkiego miałem okazje przymierzyć letnie rękawice Tucano Urbano Gig. Okazały się bardzo wygodne i wykonane z miłej w dotyku skóry. Mają nie tylko dobrze wyglądać na dłoniach, ale także skutecznie chronić. Dlatego tutaj też znalazłem protektory D3O umiejscowione w 5 newralgicznych miejscach. Wiem, że taki styl może Wam nie przypaść do gustu, bo nie wyglądają jak rasowe motocyklowe rękawiczki. Jednak to też tylko pozory.

Na koniec dostałem jeszcze uniwersalny motokoc Tucano Urbano. Docelowo chcę go zainstalować w testowym Piaggio MP3, które jest już w drodze do Jednoślad.pl...

Jak ten cały zestaw od Tucano Urbano sprawdzi się podczas najbliższego sezonu? Wkrótce się dowiecie, będę na bieżąco informować Was o swoich odczuciach z jazdy w tych ciuchach. Jedno jest pewne - jak dla mnie całość wygląda bardzo dobrze.

Inne publikacje na ten temat:

6 opinii

  1. abstynent napisał:

    Ja jak będzie naprawdę ciepło to będę jeździł na golasa.

    Uważaj tylko żeby ci jajek w łańcuch nie wciągnęło bo kierownice przegryziesz:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button