Aktualnie czytasz:
Ubrania motocyklowe Tucano Urbano: W czym będę jeździć w sezonie 2016?
6

Marzec zaskoczył mnie zaproszeniem do warszawskiego salonu Scootracer, gdzie znajduje się show room marki Tucano Urbano. Włoskie produkty są dostępne w Polsce od kilku lat, głównie za sprawą motokocy. Dziś jednak miałem możliwość przejrzeć całą kolekcję...

Plik_000 (2)Tak naprawdę to głównie przyszedłem z zamiarem wybrania letniej kurtki motocyklowej. Założenia były proste - ma wyglądać w pełni "cywilnie", być odporna na deszcz i wiatr, a przy okazji zapewniać aktywną ochronę w razie szlifu. Teoretycznie ciężko pogodzić wszystkie te potrzeby.

Osobiście bardzo spodobała mi się kurtka Tucano Urbano New Tucanji. Wygląda jak zwykła "wiatrówka", jednak jest w pełni motocyklowym ciuchem, który uzbroiłem w protektory D3O. To bardzo zabawna substancja, która w stanie spoczynku przypomina zwykłą gumę. W razie zagrożenia zmienia się w absorber o ogromnej skuteczności...

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Kurtka w dodatku posiada membranę chroniącą przed wiatrem i wodą, posiada wiele elementów odblaskowych i świetnie leży. Wiem, ładnemu we wszystkim ładnie. Problem w tym, że trzeba być ładnym. Jeśli brakuje urody muszę nadrabiać włoskim strojem.

Plik_000 (3)Drugie w kolejności są spodnie. To Tucano Urbano Panta-Fast R193 czyli coś co wygląda jak strój rybacki. Co ciekawe, zakładamy je na nasze codzienne ciuchy i to bez zdejmowania butów. Instalację tego zestawu trzeba jednak nieco przećwiczyć. Panta-Fast R193 ma pełnić rolę nie tylko zwykłych spodni, ale także aktywnej membrany. Wkrótce powiem Wam na ile jest ona skuteczna. Według producenta jest to ciuch kompletnie nieprzemakalny i skutecznie chroniący nas przed wiatrem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Plik_000 (4)Do tego wszystkiego miałem okazje przymierzyć letnie rękawice Tucano Urbano Gig. Okazały się bardzo wygodne i wykonane z miłej w dotyku skóry. Mają nie tylko dobrze wyglądać na dłoniach, ale także skutecznie chronić. Dlatego tutaj też znalazłem protektory D3O umiejscowione w 5 newralgicznych miejscach. Wiem, że taki styl może Wam nie przypaść do gustu, bo nie wyglądają jak rasowe motocyklowe rękawiczki. Jednak to też tylko pozory.

Na koniec dostałem jeszcze uniwersalny motokoc Tucano Urbano. Docelowo chcę go zainstalować w testowym Piaggio MP3, które jest już w drodze do Jednoślad.pl...

Jak ten cały zestaw od Tucano Urbano sprawdzi się podczas najbliższego sezonu? Wkrótce się dowiecie, będę na bieżąco informować Was o swoich odczuciach z jazdy w tych ciuchach. Jedno jest pewne - jak dla mnie całość wygląda bardzo dobrze.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%