Suzuki V-Strom 1000 2020 będzie nosił nazwę DR Big?

Już niedługo poznamy następcę popularnego modelu Suzuki - V-Strom 1000. Czy na rynku pojawi się nowy DR Big?

Media spekulują, że już podczas targów EICMA 2019 poznamy następcę V-Stroma 1000. Ten popularny motocykl adventure od dłuższego czasu prosi się o aktualizację. Fakt, w międzyczasie pojawiły się bogato wyposażone wersje wersje XT, ale żeby gonić konkurencję Suzuki musi „wbić kolejny bieg”.

I tym pójściem o krok dalej może być motocykl, który poznamy za nieco ponad dwa tygodnie. Zobaczcie kolejne wideo promocyjne:

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Zatrzymując jedną z klatek filmu widać, że motocykl będzie posiadał prostokątną lampę. Wniosek? Suzuki może pójść śladami Katany i wypuścić na rynek retro-motocykl oparty o obecną technologię. Czyli silnik i podwozie z V-Stroma 1000, retro wygląd i może nieco bardziej offroadowy styl. Czy to jednak oznacza, że V-Strom zostałby w tym samym miejscu?

Jeżeli pojawiłaby się cała nowa rodzina oparta o wspólną platformę to bez dwóch zdań jednostka napędowa musi zostać zaktualizowana by spełniać normy emisji spalin Euro 5. Dlatego moje przewidywania są następujące:

  • Suzuki DR Big 2020 - najbardziej offroadowy, retro wygląd
  • Suzuki V-Strom 1000 XT 2020 - wyprawy, turystyka, kufry, bogate wyposażenie
  • Suzuki V-Strom 1000 2020 - bazowy model turystyczny

Wszystkie powyższe będą posiadać zmienne tryby jazdy, kontrolę trakcji i spełniać współczesne normy. Suzuki jest bardzo konserwatywne w swoim podejściu, więc nie oczekiwałbym rewolucji - raczej ewolucji działających rozwiązań. Plus jest taki, że dostajemy sprawdzoną technologię w bardzo dobrej cenie (obecnie bazowy V-Strom 1000 kosztuje poniżej 50 000 zł, czyli 10 000 zł mniej niż najbliższa konkurencja w tej pojemności).

Więcej już niedługo! 

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. V-Storm to brzydal jakich malo w moticyklowym swiecie, wszyscy poszli do przodu a Suzuki tylko odgrzewac kotlety potrafi. Podobne z SV, tragedia. Za kazdym razem jak widze na ulicy nowke V-Storma to zastanawiam sie co kupujacy mial w glowie..??!!!

  2. Craigh Dobogorsky – nie wszyscy jak Ty kupują wyglądem, są jeszcze takie atuty jak jakość i cena produktu gdzie mało która zabawka wtedy staje się konkurencyjna, Fakt brakuje im wielu funkcjonalnych rzeczy, na dzień obecny przez co jak pisze autor zostali w tyle, ale nie są to rzeczy niezbędne i pewnie część z nich pojawi się w nowym modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button