Ducati Panigale V2 2020. Wielki powrót

Dzisiejsza garść nowości w Ducati nie mogła obyć się bez nowego Panigale V2. Włosi zamiast konkurować w segmencie „średniaków” będą oferować dwa motocykle kategorii superbike.

Trzeba przyznać, że Włosi stosują ciekawe i odważne rozwiązania w segmencie motocykli sportowych. Pierwszym krokiem było odseparowanie motocykli stricte torowych od po prostu motocykli sportowych - czyli przejściu na pojemność 1100 ccm w Panigale V4 / S i wypuszczeniu na rynek V4 R o pojemności homologowanej do ścigania. Teraz do oferty, w tym samym segmencie, wskakuje Panigale V2. 

Panigale 2020: Ma to sens

Mogłoby się to wszystko wydawać nieco bez sensu, ale spokojnie. W przeszłości w ofercie Ducati mogliśmy znaleźć:

  • Panigale R - wyczynowy motocykl do ścigania
  • Panigale / S - topowy motocykl sportowy motocykl w dwóch wersjach
  • Panigale 959 - w teorii „średniak” na drogi i tor

I nadal powyższy schemat zostaje powtórzony, ale z jedną poważną zmienna: najmniejsze Panigale posiada silnik V2, a cała reszta z rodziny V4. Dlaczego? To proste - nie każdy potrzebuje ponad 200-konnego motocykla sportowego o, nawet w bazowych wersjach, skrajnie sportowej pozycji za sterami, reakcji na gaz czy o skrajnie wysokiej cenie. Dlatego oferta teraz wygląda następująco:

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  • Panigale V4R - 1000 ccm, V4, 221 KM, wyczynowy sprzęt na tor (okolice 180 000 zł)
  • Panigale V4 / S - 1100 ccm, V4, 214 KM, topowy motocykl sportowy (okolice od 92 000 zł)
  • Panigale V2 - 955 ccm, V2, 155 KM, wejściowy motocykl sportowy  (poniżej 80 000 zł?)

Panigale V2, następca 959, daje możliwość posiadania sportowego motocykla Ducati, które nada się także na drogę. Już w pierwszych akapitach czytamy o wygodniejszej pozycji, wyższej kierownicy, mniejszym kącie zgięcia kolan. 

Tym bardziej jak spojrzymy na ceny okaże się, że Panigale V2 ma konkurować z tańszymi motocyklami japońskimi. Różnica w cenie pomiędzy V2 a V4 powinna sięgać minimum 15 000 zł. 

Panigale V2 2020: Co nowego?

Zasada działania była prosta: zostawiamy bazę w postaci Panigale 959 i dorzucamy do niej wszystkie nowinki z nowych modeli, z wyglądem włącznie. Odkładając na bok brak „skrzydełek” nowe Panigale V2 jest łudząco podobne do modeli V4, z agresywną czaszą i LED-owym oświetleniem włącznie. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej zmian. 

Panigale V2 otrzymało cały pakiet elektronicznych wspomagaczy i kolorowy wyświetlacz TFT. Na pokładzie znajdziemy wheelie control, kontrolę trakcji opartą o 6-osiowy IMU, zmienne tryby jazdy, laptimer, ABS oparty o IMU, Ducati Data Analyzer (na tory) i wiele więcej.

W podwoziu znajdziemy jednoramienny wahacz. Przednie zawieszenie to Showa BPF, z tyłu amortyzator Sachsa. Całość oczywiście z pełną regulacją. W standardzie także opony Pirelli Diablo Rosso Corsa II. 

Więcej do przeczytania o nowym Panigale V2 TUTAJ.

Ducati Panigale V2 2020: Zdjęcia

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button