Aktualnie czytasz:
Suzuki SV 650: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Suzuki SV 650 motocykl sportowo – turystyczny o pojemności 650 cm3, wyprodukowany przez japońskiego producenta. Motocykl ten po raz pierwszy zaprezentowany został podczas targów Intermot w 1998 roku w Monachium, zaś pierwsze modele pojawiły się na rynku w 1999 roku.

Maszyna produkowana była w dwóch wersjach – N (bez owiewek) oraz S (z półowiewką). Konstrukcja maszyny zapoczątkowana została w 1995 roku w motocyklach Ducati, a następnie w modelu TL1000. Suzuki SV 650, podobnie jak TL1000, wyposażony został w dwucylindrowy, czterocylindrowy , widlasty silnik  oraz aluminiową ramę spawaną z rur o owalnym przekroju. Była to bardzo lekka konstrukcja – masa w stanie gotowości do jazdy wynosiła około 185 kg. Suzuki SV650 był również bardzo trwałą i niezawodną maszyną. Parametry oraz brak w ówczesnym czasie odpowiednika u konkurencji wpłynęły na to, że od momentu wejścia na rynek, motocykl cieszył się ogromną popularnością i odnotowywał wysokie wyniki sprzedażowe.

W 2003 roku producent wyprodukował kolejną wersję motocykla, w której przede wszystkim zmieniono ramę oraz zainstalowano katalizator i wytrysk paliwa, tak, aby motocykl spełniał normy dotyczące emisję spalin. Poprawiono również stylistykę na bardziej smukłą. Piętą achillesową motocykla było jednak zbyt miękkie zawieszenie, które w wersji z 2003 roku nie zostało niestety poprawione. Przeznaczenie Suzuki SV 650  zależne jest od jego modelu – wersja naked doskonale nadaje się do jazdy po mieście, zaś wersja SV650S, posiadająca owiewki, przeznaczona jest do użytku sportowego.

Suzuki SV 650: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Dane techniczne: Suzuki SV 650
Marka Suzuki
Model SV 650
Pojemność 645 cm3
Silnik Czterosuwowy, dwucylindrowy, widlasty
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 71 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył Podwójny tarczowy/tarczowy
Rozruch elektryczny
Wymiary 2045 /730 /1060 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 17 litrów
Masa własna 165 kg
Jaka jest Twoja reakcja?
88%
0%
0%

Podziel się opinią

lub