Suzuki Hayabusa: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Suzuki Hayabusa to motocykl sportowo – turystyczny produkcji japońskiej firmy. Pierwszy model pojawił się na rynku w 1999 roku i w tej wersji produkowany był do roku 2007 (potem – Hayabusa II). Słowo hayabusa to japońskie określenie sokoła wędrownego, najszybszego ptaka świata.

Wersja z 1999 roku wyposażona została w czterocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 1340 cm3. Do 2001 roku, czyli do momentu, w którym producent podjął decyzję o zmniejszeniu osiągów, maszyna ta uważana była za najszybszy motocykl świata. Jednoślad w założeniu miał być maszyną turystyczno – sportową, jednak ze względu na pochyłą, sportową pozycję jeźdźca oraz niebywałe osiągi, motocykl określany jest jako sportowy. Z drugiej strony jest to maszyna bardzo lekka i cechująca się stosunkowo niewielkimi gabarytami, co powoduje, że nie można go uznać jako maszynę stricte-sportową.

Hayabusa jest sztandarowym produktem firmy Suzuki. Moc jednostki napędowej wynosi 146,6 KM przy 9500 obr./min, zaś maksymalny moment obrotowy równy jest 156 Nm przy 7000 obr./min. Najwyższe osiągi Hayabusy wynoszą 290 km/h. W 2008 roku na rynku pojawiła się nowa wersja motocykla – Suzuki Hayabusa II. Zwiększono moc silnika do 175 KM na kole oraz ulepszono moment obrotowy. Motocykl ten charakteryzuje się jeszcze bardziej dynamiczną jazdą. Począwszy od wersji z 2012 roku Hayabusa wyposażona została w ABS. Motocykl ten przeznaczony jest wyłącznie do ekstremalnej jazdy i usatysfakcjonuje doświadczonych, zawodowych kierowców.

Suzuki Hayabusa: Dane techniczne

Dane techniczne: Suzuki Hayabusa
Marka Suzuki
Model Hayabusa
Pojemność 1340 cm3
Silnik Czterocylindrowy, rzędowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 146,6 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył Podwójny tarczowy/tarczowy
Rozruch elektryczny
Wymiary 2195 /735 /1165 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 21 litrów
Masa własna 260 kg

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button