Sezon motocyklowy bez granic: Spodnie Takeaway

Jesienne dni sprzyjają testowaniu ubrań, które mają na celu chronić nasze ciało przed wychłodzeniem. Dziś kolejny, pomysłowy produkt prosto ze skuterowej mekki na południu Europy.

Widzieliście kiedyś spodnie, które można założyć na siebie w 10 sekund i zdjąć 3 ruchami rąk? Nie tak dawno Skuterowo.com pisało o rozwiązaniach pomocnych w zimie i jednocześnie bardzo ergonomicznych – brak potrzeby nieustannego przebierania się. Spodnie Takeaway firmy Tucano Urbano są wyjątkowe właśnie z tego względu. Aby je założyć na swoje nogi wystarczy kilka rzepów i gotowe.

Po chwili kawałek materiału zamienia się w spodnie.
Po chwili kawałek materiału zamienia się w spodnie.

To nie są klasyczne spodnie. Po wyciągnięciu ich z bagażnika na pierwszy rzut oka trudno odgadnąć czym jest ten dwuczęściowy materiał. Dopiero instruktor z Motokoce.pl pokazał co to jest i do czego służy. To takie jakby skuterowe origami. Po kilku sekundach z niczego formują się na nogach dwie nogawki szczelnie izolujące przed otoczeniem zewnętrznym. Gratulacje dla Włochów za pomysł. Widać ewidentnie, że wynalazca tego rozwiązania bardzo musiał narzekać na czasochłonne zakładanie klasycznych spodni motocyklowych. Potrzeba matką wynalazku.

W trasie jest ciepło i sucho.
Ciepło i sucho. To najważniejsze dla naszych nóg.

Skuterowo.com i Tucano Urbano w trasie. Kilka dni testów w temperaturze od 3 w nocy do 10 w dzień i w towarzystwie opadów pokazały wszystkie cechy tego produktu. Takeaway są nie tylko nieprzemakalne, ale również sprawiają, że podczas jazdy w chłodniejsze dni nie odczuwamy zimnego wiatru. To również dobra ochrona dla naszych dolnych kończyn podczas ewentualnej wywrotki, a o to w jesienne dni nie jest trudno.

Trzeba przyznać, że podczas pierwszej próby założenia spodni Takeaway mieliśmy problemy. Trzeba przynajmniej trzy, może cztery razy zakładać je z instrukcją pod ręką, jednak po tym czasie dochodzi się do sporej wprawy.
Kilka sekund podczas rozgrzewania skutera i jesteśmy idealnie opatuleni przez ciepłą membranę, która sporo podwyższa komfort jazdy i jednocześnie dba o nasze zdrowie.

Takeaway mieszczą się w każdym bagażniku.
Takeaway mieszczą się w każdym bagażniku.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć czym kończy się przewianie kolan, o reumatyzmie na starość nawet nie wspominając.

Takeaway po zdjęciu bez problemu mieści się w kask, który wkładamy dodatkowo do bagażnika. Po złożeniu powstaje materiałowa kostka o nieznacznych wymiarach. Dzięki temu te spodnie możemy wozić ze sobą przez cały sezon, nie tylko jesienią. Zaczyna padać deszcz, nie chcemy zostać ochlapani przez otaczające nas pojazdy, zjeżdżamy na kilka sekund, zakładamy i bez stresu kontynuujemy podróż w nieprzyjemnych warunkach.

Spodnie Takeaway Tucano Urbano. Cena 199 PLN (Motokoce.pl).

Zobacz jak testowaliśmy spodnie Takeaway Tucano Urbano:

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

[nggallery id=19]

Fot.: Skuterowo.com

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

  1. Sugestia techniczna, na Chromie zdjęcia z końca artykułu przy naciskaniu “następne” “uciekają” w dół strony, co powoduje, że za każdym razem trzeba przewinąć lekko stronę żeby ponownie kliknąć “następny”. Pod IE tego nie zaobserwowałem. Da się coś z tym zrobić?

  2. Potwierdzam, na Lisku jest to samo (skrypt ucieka po stronie).

    A co do spodni to wyglądają trochę jak dresy. Czy są one wykonane z cordury czy czegoś podobnego?

  3. Witam, jak ktoś jeździ w chłodne dni, w nie sprzyjającej aurze to polecam spodnie narciarskie, nie dość że ciepłe to wodoodporne i można kupić za nie wielkie pieniądze np używane.

    pozdrawiam wszystkich “skuterowców”, to mój pierwszy post 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button