BMW Motorrad
Aktualnie czytasz:
Motocyklowe wyświetlacze: Tablety, które warto chronić

Prawie każdy dba o swojego smartfona, by służył nienagannie jak najdłużej. Etui, różne, nieraz pancerne pokrowce i to co najważniejsze - osłony ekranu w postaci dodatkowej hartowanej szybki. A co z wyświetlaczami w motocyklach?

Coraz więcej współczesnych jednośladów jest wyposażonych w przypominające bardziej tablety niż motocyklowe zegary wyświetlacze. Kolorowe grafiki, mnogość informacji, a nie rzadko także funkcje dotykowe. Wszystko pomaga możliwie przejrzyście i intuicyjnie poruszać się po gąszczu dostępnych opcji i ustawień nowoczesnych jednośladów.

Takie wyświetlacze, tak samo jak inne elektroniczne urządzenia z ekranami, narażone są jednak na uszkodzenia mechaniczne. Zwłaszcza w motocyklach, które lubią i pozwalają na zjechanie z asfaltu.

Przykładem na to jest jest gama motocykli BMW z serii GS. Każdy z modeli od 700 do 1250 GS ma możliwość wyposażenia w kolorowy wyświetlacz TFT. Warto o niego zadbać, by nie został uszkodzony przez błoto, piach, czy mniejsze lub większe kamienie. Spece od akcesoriów BMW pomyśleli również i o tym. W ofercie oryginalnych akcesoriów BMW, wśród przeróżnych dodatków, znaleźć można także specjalną dodatkową szybkę, której zadaniem jest ochrona wyświetlacza. To jednak nie koniec bo kolejną z jej zalet jest redukowanie odbijanych promieni słonecznych, co poprawia wgląd we wskazania w słoneczne dni. Warto pomyśleć o tym aspekcie, szczególnie gdy wybierasz się w poszukiwaniu motocyklowych przygód.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%

Podziel się opinią

lub