Motocyklowe wyświetlacze: Tablety, które warto chronić

Prawie każdy dba o swojego smartfona, by służył nienagannie jak najdłużej. Etui, różne, nieraz pancerne pokrowce i to co najważniejsze - osłony ekranu w postaci dodatkowej hartowanej szybki. A co z wyświetlaczami w motocyklach?

Coraz więcej współczesnych jednośladów jest wyposażonych w przypominające bardziej tablety niż motocyklowe zegary wyświetlacze. Kolorowe grafiki, mnogość informacji, a nie rzadko także funkcje dotykowe. Wszystko pomaga możliwie przejrzyście i intuicyjnie poruszać się po gąszczu dostępnych opcji i ustawień nowoczesnych jednośladów.

Takie wyświetlacze, tak samo jak inne elektroniczne urządzenia z ekranami, narażone są jednak na uszkodzenia mechaniczne. Zwłaszcza w motocyklach, które lubią i pozwalają na zjechanie z asfaltu.

Przykładem na to jest jest gama motocykli BMW z serii GS. Każdy z modeli od 700 do 1250 GS ma możliwość wyposażenia w kolorowy wyświetlacz TFT. Warto o niego zadbać, by nie został uszkodzony przez błoto, piach, czy mniejsze lub większe kamienie. Spece od akcesoriów BMW pomyśleli również i o tym. W ofercie oryginalnych akcesoriów BMW, wśród przeróżnych dodatków, znaleźć można także specjalną dodatkową szybkę, której zadaniem jest ochrona wyświetlacza. To jednak nie koniec bo kolejną z jej zalet jest redukowanie odbijanych promieni słonecznych, co poprawia wgląd we wskazania w słoneczne dni. Warto pomyśleć o tym aspekcie, szczególnie gdy wybierasz się w poszukiwaniu motocyklowych przygód.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button