Aktualnie czytasz:
„Motocykliści z Patelni są dla nas problemem” – komentuje lokalna policja
1

„Motocykliści z Patelni są dla nas problemem” – komentuje lokalna policja

autor: Michał Mikulski17 kwietnia 2018

W niedzielę 15 kwietnia na popularnej „Chabówce” doszło do poważnego wypadku, w którym na szczęście nikt nie został poszkodowany. Lokalna policja przyznaje, że nie radzi sobie z problemem i zastanawia nad wprowadzeniem nowych rozwiązań.

 

Nasi funkcjonariusze od dawna przygotowali się na ten dzień bo wiedzieliśmy, że motocykliści chcą 15 kwietnia „rozpocząć swój sezon”. Dlatego niemal przez cały dzień na miejscu obecnych było 5 radiowozów czyli 10 policjantów. Kontrolowali oni motocyklistów i reagowali gdy ci łamali przepisy. Niestety jak się okazało to środowisko trochę gra nam na nosie – komentowała dla Gazety Krakowskiej Dorota Garbacz, rzecznik prasowy nowotarskiej policji.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Funkcjonariusze policji wystawili 32 mandaty. Mimo wszystko 5 patroli nie zdołało poradzić sobie z dużą grupą motocyklistów. Jak czytamy w publikacji Gazety Krakowskiej, gdy kontrolowano jednych – inni przejeżdżali obok z dużą prędkością.

Patelnia Chabówka w walce o pogarszanie wizerunku – komentarz

Tak jak wspominałem we wcześniejszej publikacji, takie „spędy” nie są niczym dobrym dla szarego motocyklisty. Jeden dzień nie do końca legalnej zabawy na Chabówce może szybko przerobić się w zorganizowaną akcję policji celującą w motocyklistów.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Przypomina mi się sytuacja z ul. Modlińskiej w Warszawie sprzed kilku lat, gdzie co rano motocyklistka „robił sobie zdjęcie” na stacjonarnym fotoradarze. Policja znosiła to do czasu. Fotoradar obrócono, zrobiono zdjęcie tablicy rejestracyjnej, a motocyklista odpowiedział za serię wykroczeń.

Policja to jedno, szeroko pojęta opinia publiczna to drugie. Film z wypadku na Chabówce jest numerem jeden na YouTube i w dwa dni zebrał blisko 400 000 wyświetleń. Komentarze pod filmem mocno niewybredne, ale upraszczając w dużej mierze sprowadzają się do tego, że „motocykliści to debile”. 

Ręce same składają się do oklasków.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
14%
Interesujące
7%
heh...
21%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
43%
  • Motocaro
    21 kwietnia 2018 at 15:26

    Wara kurwa od motocyklistów !!!!! . ci w puszkach to DEBILE CZAISZ!!! Wymuszacje pierwszeństwa zajeżdźacje drogę