„Motocykliści z Patelni są dla nas problemem” – komentuje lokalna policja

W niedzielę 15 kwietnia na popularnej „Chabówce” doszło do poważnego wypadku, w którym na szczęście nikt nie został poszkodowany. Lokalna policja przyznaje, że nie radzi sobie z problemem i zastanawia nad wprowadzeniem nowych rozwiązań.

[trending]

 

Nasi funkcjonariusze od dawna przygotowali się na ten dzień bo wiedzieliśmy, że motocykliści chcą 15 kwietnia “rozpocząć swój sezon”. Dlatego niemal przez cały dzień na miejscu obecnych było 5 radiowozów czyli 10 policjantów. Kontrolowali oni motocyklistów i reagowali gdy ci łamali przepisy. Niestety jak się okazało to środowisko trochę gra nam na nosie – komentowała dla Gazety Krakowskiej Dorota Garbacz, rzecznik prasowy nowotarskiej policji.

Funkcjonariusze policji wystawili 32 mandaty. Mimo wszystko 5 patroli nie zdołało poradzić sobie z dużą grupą motocyklistów. Jak czytamy w publikacji Gazety Krakowskiej, gdy kontrolowano jednych – inni przejeżdżali obok z dużą prędkością.

Patelnia Chabówka w walce o pogarszanie wizerunku – komentarz

Tak jak wspominałem we wcześniejszej publikacji, takie „spędy” nie są niczym dobrym dla szarego motocyklisty. Jeden dzień nie do końca legalnej zabawy na Chabówce może szybko przerobić się w zorganizowaną akcję policji celującą w motocyklistów.

Przypomina mi się sytuacja z ul. Modlińskiej w Warszawie sprzed kilku lat, gdzie co rano motocyklistka „robił sobie zdjęcie” na stacjonarnym fotoradarze. Policja znosiła to do czasu. Fotoradar obrócono, zrobiono zdjęcie tablicy rejestracyjnej, a motocyklista odpowiedział za serię wykroczeń.

Policja to jedno, szeroko pojęta opinia publiczna to drugie. Film z wypadku na Chabówce jest numerem jeden na YouTube i w dwa dni zebrał blisko 400 000 wyświetleń. Komentarze pod filmem mocno niewybredne, ale upraszczając w dużej mierze sprowadzają się do tego, że „motocykliści to debile”. 

Ręce same składają się do oklasków.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Wara kurwa od motocyklistów !!!!! . ci w puszkach to DEBILE CZAISZ!!! Wymuszacje pierwszeństwa zajeżdźacje drogę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button