Aktualnie czytasz:
Motocykle Benelli: Jak pasja konstruktorów przekuwana jest w rzeczywistość [wideo]
0

O marce, jej dziedzictwie i pasji związanej z łączeniem bogatej historii z nowoczesnością opowiada Stefano Casanova, szef projektantów Benelli Motorcycles.

Nazywamy się CentrolStile Benelli a nasza siedziba znajduje się w mieście Pesaro we Włoszech. Tutaj pracujemy nad produktem i tutaj kształtują się nowe pomysły. Nasza marka to 110 lat historii i wyjątkowego dziedzictwa. Dla nas, projektantów, jest to wspaniałe źródło inspiracji, ale także wielka odpowiedzialność.

Wiele z dotychczas zaprojektowanych motocykli to wciąż prawdziwe ikony, które wyznaczają nam drogę. Zarówno pod względem estetyki , jak i formy, które poprowadzą nas w przyszłość. Znajomość naszej historii pomaga nam rysować naszą przyszłość. Nasze projekty zaczynamy od rysunków. Zaczyna się zawsze od ołówka i kartki, na której przedstawiane są pierwsze koncepcje. Tworzymy szkice, które następnie wybieramy i dopracowujemy do wybranego stylu. W tym miejscu przechodzimy do wstępnego modelowania. Pracujemy na strukturach 3d w celu uzyskania modelu do frezowania w skali 1: 1. Technologia odgrywa w naszej pracy ważną rolę, ale to rzemieślnicze zdolności dają końcowy efekt.

Benelli Leoncino 800 EICMA 2019 targi hostessa

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Produkt jest ręcznie modelowany w glinie, dzięki temu to co wirtualne staje się rzeczywiste. Powierzchnie są starannie rzeźbione i wygładzane w poszukiwaniu elegancji i naturalności. Po raz kolejny to jednostka robi różnicę. Leoncino 800 narodził się na podstawie technicznej opracowanej specjalnie dla naszego nowego dwucylindrowego silnika rzędowego. Ten nowy układ wymagał ewolucji koncepcji stylistycznych wprowadzonych już w pierwszym Leoncino zaprezentowanym w 2015 roku. Stalowa kratownicowa rama sugerowała od samego początku bardziej agresywny i wyrafinowany wygląd niż w przypadku wersji 500. Cechy stylistyczne zostały podkreślone w bardziej muskularnych i zwężających się proporcjach, choć inspiracja klasyczną architekturą pozostała niezmiennie widoczna. Naszym celem jest połączenie elegancji i ponadczasowości epoki klasycznej z dynamizmem i siłą współczesnego świata.

To także istota kodu estetycznego Benelli celującego w przyszłość. Kompaktowe i zarazem muskularne proporcje, dynamiczne przejścia dające poczucie siły. Czyste i eleganckie linie wyrażone prostym, ale wyrazistym wyrazem formy. To są podstawowe cechy Leoncino. Ponadczasowe piękno i pożądanie.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Kompaktowe i muskularne proporcje, dynamiczne objętości dające poczucie siły. Czyste i eleganckie linie wyrażone prostym, ale wyrazistym wyrazem formalnym. To są podstawowe cechy Leoncino. Ponadczasowe piękno i pożądanie.

Tak powstają motocykle Benelli

Znacie motocykle Benelli? Zobaczcie jak pasja włoskich konstruktorów przekuwana jest w rzeczywistość. 👌

Opublikowany przez Jednoślad.pl Piątek, 4 września 2020

Jaka jest Twoja reakcja?
43%
43%
14%