Micro Szkopek School: umiejętności jazdy na motocyklu to Twoje bezpieczeństwo!

Szkolenie umiejętności jazdy na motocyklu z Markiem Szkopkiem

Jeden z najbardziej utytułowanych motocyklistów w naszych kraju otwiera własną szkołę dla przyszłych zawodników motocyklowych. Pod okiem Marka Szkopka szkolić będą się na podwarszawskim torze Modlinie. Kto może zapisać się na zajęcia?

Kilkukrotny Mistrz Polski w klasach Superbike i Supersport, zwycięzca Pucharu Europy Alpe Adria, aktualnie zawodnik długodystansowych mistrzostw świata endurance FIM Endurance World Championship EWC, otwiera własną szkołę mistrzów. Już 30 maja Micro Szkopek School zaprasza na inaugurację swojej działalności. Będzie to dzień pokazowy, zaproszeni są zatem wszyscy którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem “wyścigowej edukacji”.

– Dziś możliwości są znacznie większe, nie to co za moich czasów (śmiech). Od kilku lat jestem zaangażowany w szkolenie dzieci i młodzieży na minimotocyklach pit bike. Kariera trenerska daje i mnóstwo satysfakcji, a sukcesy moich uczniów dodają jeszcze większej motywacji. Jeżeli mam zdradzić przepis na sukces w motorsporcie, mogę zrobić to już teraz. Ciężka i systematyczna praca. Droga do mistrzostwa nie jest prosta. Zawodnik musi wkładać w to 100% zaangażowania, pracować wielotorowo- od treningu ogólnorozwojowego, sportowego, po zajęcia na placu i torze. Plus jest taki, że system treningowy, który opracowuje od kilku lat, znacznie może tę drogę skrócić- zaznacza Marek Szkopek.

 Nauka jazdy to podstawa

Czołowy polski zawodnik wyścigów motocyklowych, startujący w barwach Wójcik Racing Team, swój warsztat trenerski szlifował początkowo w Hiszpanii, w prestiżowej szkole KSB Centro de Pilotage pod okiem trenera Francisco Marmol Oliva (szkoleniowiec m.in. Anny Carasco czy Pedro Acosta), a w kolejnych latach, jako trener MX Otopit Toruń, na placach i torach całego kraju. – Jeszcze kilka lat temu system szkoleń na placach nie był w ogóle w Polsce popularny. Dziś jest zupełnie odwrotnie, każdy zawodnik wie, że podstawy dobrej techniki wyrabiamy sobie właśnie podczas takich zajęć, później wystarczy dołożyć ważny element, jakim jest prędkość i jesteśmy gotowi, by się ścigać.

 Zajęcia w Micro Szkopek School będą odbywały się cyklicznie i zostały zorganizowane przy współpracy z zespołem Olsztyn Racing, którego opiekę trenerską Szkopek sprawuje od kilku miesięcy. Najlepsi absolwenci szkółki będą mogli liczyć na miejsce w zespole startującym w najwyższych seriach pit bike w naszym kraju: Mistrzostwach i Pucharze Polski Pit Bike. Zajęcia skierowane są zarówno do osób, które posiadają swojego pit bike’a, ale podobnie jak strój można go wypożyczyć. Wybór obiektu szkoleniowego również nie jest przypadkowy, tor Modlin przyjął akademię pod swoje skrzydła, jako ośrodek znajdujący się w centrum kraju, co na pewno umożliwi chętnym łatwy dojazd na zajęcia. Ograniczeń wiekowych nie ma, na minimotocyklach trenują już dzieci od 4-5 roku życia, górna poprzeczka nie istnieje. Uczniowie zostaną podzieleni ze względu na stopień zaawansowania. Zajęcia pokazowe odbywają się w niedzielę 30 maja 2021 na torze Modlin. Start o 8:00 rano. Więcej informacji na profilu Micro Szkopek School.

 

 

 

 

 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button