Jednoślad.pl numerem jeden wśród portali branżowych!

Przed kilkoma minutami otrzymałem wyniki najnowszego audytu PBI Gemius. Udało się! W czerwcu staliśmy się liderem zasięgu. To niesamowite jak z w 8 lat udało się, niemal kompletnie przypadkiem wyewoluować ze zwykłego bloga o skuterach do lidera. Od tysiąca odwiedzających miesięcznie po niemal pół miliona. Przecieram oczy ze zdumienia…

Był 1 marca 2010 roku…

Wtedy postanowiłem uruchomić swój kolejny, autorski, spontaniczny projekt, nie oczekując zupełnie niczego. Bez konkretnej wizji, pracowników, analizy konkurencji, nawet prawa jazdy kategorii A. Bardzo szybko się okazało, że trafiłem na niszę, która w dużym stopniu jest niezagospodarowana. Całkowicie przypadkiem okazało się że zasięg portalu Skuterowo.com rośnie w sposób wykładniczy. Nie wierzyłem. Do dziś nie wierzę. Nie wiem w jaki sposób to się udało zrobić. To dało mi ogromną motywację do rozwoju i inwestycji – przede wszystkim w kontent. Później także w treści wideo (700 realizacji), które dziś miesięcznie ogląda ponad milion osób!  

19 października 2015 dokonaliśmy akwizycji, nabywając prawa do domeny dawnego portalu Jednoślad.pl oraz jego archiwum. Dokonując tego rebrandingu zależało mi na umocnieniu ewolucji w kierunku rynku motocyklowego ogółem, bez względu na pojemność czy segment. Jednocześnie nasza redakcja wzbogaciła się o nowe twarze, co było kolejnym, potężnym impulsem do rozwoju zasięgu, rozpoznawalności. 

Dokonując tego wszystkiego – cały Zespół oraz ja kierowaliśmy się pracą organiczną, bez pokusy pójścia na skróty. Kluczem do sukcesu są wyłącznie użyteczne treści bez wsparcia z zewnątrz w postaci płatnych kampanii.

Jesteśmy niesamowicie dumni z wyników naszej pracy. Z tego miejsca chcieliśmy podziękować za zaufanie naszym Czytelnikom i partnerom. 

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Dziękujemy jeszcze raz!
Leszek Śledziński

 

Czytaj dalej

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button