Honda Hornet 600: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Honda Hornet to motocykl japońskiego producenta, zaprezentowany po raz pierwszy w 1998 roku. Jest to maszyna typu naked bike, czyli bez owiewek o klasycznej stylistyce. Od momentu pojawienia się na rynku motocykl ten zyskał duże grono sympatyków.

Honda Hornet wyposażona jest w czterosuwowy, chłodzony cieczą silnik o pojemności 599 cm3, który wykorzystywany był również w silniku Hondy CBR 600 RR. Maksymalna moc jaką generowały jednostki napędowe pierwszych modeli wynosiła 94 KM, zaś prędkość maksymalna jaką osiągały równa była 215 km/h. Silnik został bardzo mocno w jednośladzie wyeksponowany. W motocyklu zainstalowano 6-stopniową skrzynię biegów.  Zawieszenie przednie tworzy widelec teleskopowy, zaś tylne stanowi aluminiowy wahacz. Przedni oraz tylny hamulec to hamulce tarczowe, w tym przedni jest podwójny. Jest to maszyna średnio – ciężka, masa w stanie gotowości do jazdy wynosi 198 kg.

Warto zaznaczyć, że na konstrukcję motocykla składają się elementy stosowane już w starszych, innych modelach Hondy. Do 2007 roku pojawiło się 4 wersje Hondy Hornet 600. W 2000 roku zmieniono ogumienie przednie. W 2004 oraz 2006 roku na rynku amerykańskim pojawiły się wersje tego motocykla z nazwą Honda 599. Pomimo, że producent wyposażył motocykl w cechy i elementy, sprzyjające turystycznemu wykorzystaniu, maszyna najlepiej sprawdza się w warunkach miejskich. Sprzyja temu zwrotność jednośladu, dobre przyspieszenie oraz łatwość manewrowania.

Honda Hornet 600: Dane techniczne

Dane techniczne: Honda Hornet 600
Marka Honda
Model Hornet 600
Pojemność 599 cm3
Silnik Czterosuwowy, chłodzony cieczą
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 96 KM
Ilość miejsc 1
Hamulec przód/tył podwójny tarczowy/tarczowy
Rozruch elektryczny
Wymiary 2090/730/1060 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 17 litrów
Masa własna 176 kg

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button