Honda CBF 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Honda CBF jest to lekki motocykl produkowany w Indiach, a następnie w Chinach przez japońską firmę Honda.  Motocykl ten po raz pierwszy pojawił się na brytyjskim rynku w 2008 roku. W opinii użytkowników jest to bardzo trwała maszyna o uniwersalnym wykorzystaniu.

Motocykl nadaje się zarówno do nauki jazdy, jazdy po mieście, dojazdu do szkoły, pracy, czy - ze względu na zamontowany kufer, po zakupy. Maksymalna prędkość, jaką jednoślad może osiągnąć, wynosi 110 km/h, wobec czego motocykl może służyć jako pojazd do dalekich podróży.  Maszyna wyglądem przypomina chińskiego Junaka. Jest dosyć wysoki – odległość siedzenia do asfaltu równa jest 80 cm, wobec czego polecany jest wysokim jeźdźcom. Motocykl wyposażony został w 4-suwowy, jednocylindrowy silnik, chłodzony powietrzem oraz 5-stopniową skrzynię biegów. Maksymalna moc jednostki napędowej wynosi 11,3 KM przy 8000 obr./min, a maksymalny moment obrotowy 11,20 Nm przy 6250 obr./min. Motocykl najlepiej funkcjonuje więc na średnich obrotach.

W konstrukcji zastosowano wąskie ogumienie oraz przednie hamulce tarczowe i tylne - bębnowe. W motocyklu zainstalowano także szeroką, aluminiową ramę z dużymi owiewkami, które ochraniają kierowcę przed wiatrem oraz średniej wielkości kanapę, która według użytkowników nie jest wygodna. Motocykl za to jest bardzo ekonomiczny – na 100 km spala średnio 2 l, a maksymalnie 2,5 l. Masa pojazdu w stanie gotowości do jazdy wynosi 127 kg. Honda CBF 125 jest bardzo dobrą propozycją dla początkujących jeźdźców.

Honda CBF 125: Dane techniczne

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Dane techniczne: Honda CBF 125
Marka Honda
Model CBF 125
Pojemność 125 cm3
Silnik Jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 11 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy / bębnowy
Rozruch elektryczny
Wymiary 1,955 /760 /1110 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 13 litrów
Masa własna 127 kg

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button