Harley-Davidson Apex – kozackie fabryczne malowania z serii Custom dla wybranych modeli motocykli

Informacja prasowa

W skrócie
  • Harley-Davidson prezentuje nowe malowania inspirowane sportową historią marki
  • Kolory Apex, to dużo czerni i pomarańczu, czyli sztandarowych barw marki
  • Nie brak też przejść tonalnych i wzorów rodem z hydrografiki. Wygląda to świetnie!

Wyścigi, choć zazwyczaj nie są pierwszym skojarzeniem z marką H-D, są zakorzeniono głęboko w DNA producenta z Milwaukee. Nic więc dziwnego, że amerykańscy designerzy często sięgają po inspirowane dziedzictwem wyścigowym dodatki, akcesoria i malowania. Dokładnie tak samo będzie w przypadku serii o nazwie APEX, która już niebawem będzie dostępna w wybranych modelach Harleya-Davidsona.

Harley-Davidson zaprezentował pod nazwą Apex, nową opcję fabrycznego malowania custom dla wybranych modeli Grand American Touring. Ten nowy, dynamiczny schemat kolorystyczny debiutuje podczas dorocznego zlotu motocyklowego w Sturgis. Malowanie Apex jest inspirowane długą i pełną sukcesów historią wyścigową Harley-Davidson, najbardziej kultowej marki motocyklowej na świecie. Spuścizna  wyścigowa, której początki ustanowiono ponad sto lat temu w zawodach hill climb, enduro i flat track, trwa do dziś, gdyż zespół fabryczny Harley-Davidson Screamin’ Eagle broni mistrzostwa MotoAmerica
King of the Baggers zdobytego w 2021 roku.

Harley-Davidson Apex: sportowo i z charakterem

„Malowanie fabryczne Apex w stylu custom daje motocyklistom możliwość wyrażenia na karoserii swoich baggerów emocji związanych z prędkością i rywalizacją” – powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny ds. motocykli. „Ten schemat malowania komunikuje szybkość i pęd, dzięki liniom i kolorom inspirowanym motocyklami wyczynowymi Harley-Davidson”.


Malowanie Apex zawiera grafikę na zbiorniku paliwa, która naśladuje kształt zbiornika legendarnego motocykla Harley-Davidson XR750 do wyścigów flat track. W modelach z owiewką grafika przesuwa się do tyłu, aby zrównać się z grafiką zbiornika i prowadzi pod kątem sugerującym szybkość. Linie na przednim błotniku łączą się wizualnie z liniami na bocznych osłonach i kufrach, tworząc efekt płynności. Oglądany z profilu motocykl wydaje się być w ruchu.

Przeczytaj też:

Harley-Davidson Nighster 975 2022: nowa motocyklowa tradycja

Bazą schematu jest czarny podkład Vivid Black a szare panele w kolorze Gauntlet Grey są otoczone akcentującym paskiem w kolorze Jet Fire Orange – oryginalnym kolorze stosowanym w maszynach wyścigowych XR750. W każdym panelu widać wewnętrzne cienie i subtelny deseń z logo Bar & Shield, który pojawia się i zanika w całym schemacie. Ten efekt zanikania był zainspirowany efektem zanikania motywu szachownicy obserwowanym w motocyklach wyścigowych Harley-Davidson Factory Team. Całość pokryta jest warstwą lakieru bezbarwnego. Malowanie custom Apex jest nakładane w zakładach Harley-Davidson York Vehicle Assembly i Harley-Davidson Tomahawk Operations.

Malowanie APEX: dostępne dla wybranych

Malowanie Apex będzie oferowane na całym świecie przez pozostałą część okresu zamawiania modeli z rocznika 2022, jako fabryczna opcja w wybranych modelach Harley-Davidson Grand American Touring:

 Road King Special
 Street Glide Special (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
 Ultra Limited (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
 Road Glide Limited (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
 Road Glide Special (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)


Dział oryginalnych części i akcesoriów Harley-Davidson będzie oferować bagażniki Tour-Pak i przednie błotniki pomalowane zgodnie ze schematem kolorystycznym Apex. Umożliwi to posiadaczom dalsze modyfikacje motocykla zamówionego z fabrycznym malowaniem Apex.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Skontaktuj się z lokalnym autoryzowanym dealerem Harley-Davidson, aby uzyskać więcej informacji na temat procedury zamawiania motocykla Harley-Davidson i akcesoriów z fabrycznym malowaniem Apex w stylu custom.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button