Festiwal z okazja 120-lecia marki Harley-Davidson już w czerwcu w Budapeszcie

Informacja prasowa

W skrócie
  • Budapeszt już w czerwcu stanie się motocyklową stolicą Europy
  • Wszystko za sprawą festiwalu z okazji 120-lecia Harley-Davidson
  • Harley-Davidson European 120th Anniversary Festival odbędzie się w tym roku w dniach 22-25 czerwca

Harley-Davidson European 120th Anniversary Festival odbędzie się w tym roku w dniach 22-25 czerwca w samym sercu Europy, w Budapeszcie. Kulminacja całorocznych obchodów 120-letniego dziedzictwa Harley-Davidson w Europie będzie miała miejsce na mniej niż miesiąc przed Harley-Davidson Homecoming największą imprezą rocznicową, która odbędzie się w dniach 13-16 lipca w Milwaukee (USA), rodzinnym mieście H-D.

Wydarzenie w Budapeszcie będzie nie tylko świętowaniem 120-lecia firmy, ale także możliwością spojrzenia w przyszłość, dzięki najnowszym modelom Harley-Davidson i w pełni elektrycznym motocyklom Livewire, które będzie można zobaczyć na ekspozycjach oraz doświadczyć na żywo podczas jazd próbnych po klimatycznych ulicach stolicy Węgier. W dniu dzisiejszym, na konferencji prasowej podczas rejsu po rzece Dunaj, ogłoszono również loterię dla wszystkich uczestników imprezy (każda osoba posiadająca bilet), w której główną nagrodą będzie nowy motocykl Harley-Davidson Heritage Classic 114 w wersji 120th Anniversary o wartości 33 580 EUR!

 

Festiwal odbędzie się w Puskás Aréna Park – siedzibie reprezentacji Węgier w piłce nożnej – na głównym kampusie stadionu i wokół niego oraz na szerokiej alei bezpośrednio przed imponującym stadionem. Podczas czterech ekscytujących dni festiwalu, Harley-Davidson i jego partnerzy zorganizują szeroki wachlarz atrakcji i rozrywek, zapewniając coś ciekawego dla każdego, poczynając od występów światowej sławy gwiazd muzyki, w tym Airbourne, Larkin Poe, legenda Deep Purple Glenn Hughes oraz Wolfmother i The Darkness. Na gości będzie czekać ponad 50 zespołów, które zagrają podczas festiwalu na sześciu scenach.

Motocykle, muzyka i niepowtarzalny klimat

Festiwal Harley-Davidson 120th Anniversary będzie również niezapomnianą imprezą pod względem wszelkich aspektów kultury motoryzacyjnej — od możliwości przejażdżek po niesamowitym mieście i jego okolicach, po spektakularne pokazy, w tym motocyklowego stuntu i motocrossowego freestyle’u (FMX). Na kliku okazałych wystawach będzie można zobaczyć motocykle H-D z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, prezentujące 120 lat historii kultowej marki.

Na terenie festiwalu w Puskás Aréna Park goście znajdą również szereg stref z różnymi atrakcjami, oferujących szeroką gamę interaktywnych rozrywek, w tym Adrenaline Park, park rodzinny dla dzieci w każdym wieku, a także kino plenerowe z pokazami filmów, w których motocykle Harley-Davidson występowały przez ostatnie 120 lat.

 

Ponad 80 stoisk gastronomicznych oferujących kuchnię z całego świata oraz tradycyjną kuchnię węgierską zapewni możliwość posilenia się w trakcie zabawy, a ponad 200 wystawców i wielu autoryzowanych dealerów Harley-Davidson zaoferuje szeroki wybór pamiątkowych zakupów.

Oprócz Custom Bike Show dla profesjonalistów, które odbywać się będzie równolegle z wystawą nowych motocykli Harley-Davidson, Organizatorzy zapraszają w piątek 23 czerwca prywatnych posiadaczy zmodyfikowanych motocykli do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu poprzez wystawienie w Puskás Arena Park własnych motocykli custom. A w sobotę 24 czerwca ponad 7000 uczestników weźmie udział w wielkiej motocyklowej paradzie Harley-Davidson, która przejedzie przez historyczne centrum miasta.

 

Kolja Rebstock, wiceprezes Harley-Davidson na Europę, Bliski Wschód i Afrykę powiedział: „Obecność ponad 100 000 spodziewanych gości sprawi, że wydarzenie, którego gospodarzem jest marka motocykli o największym dziedzictwie ze wszystkich, będzie ogromnym świętem kultury motocyklowej. Po ponad 120 latach Harley-Davidson pozostaje najbardziej kultową marką motocykli na świecie i mogę gorąco polecić Budapeszt – jedno z najbardziej kultowych miast Europy – w czerwcu tego roku, jako miejsce numer jeden dla posiadaczy motocykli Harley-Davidson, członków Harley Owners Group, szerszej społeczności motocyklowej oraz fanów muzyki i adrenaliny z całej Europy. Przyjedź i dołącz do nas, aby przeżyć swoją jazdę życia…”

Bilety na festiwal ze zniżką w przedsprzedaży można już kupić na stronie www.hd120budapest.hu. Dostępne opcje obejmują zarówno bilety jednodniowe, jak i pełne pakiety czterodniowe, a także pamiątkowe pakiety festiwalowe zawierające ekskluzywne gadżety związane z wydarzeniem. Tańsze bilety w przedsprzedaży są dostępne tylko do końca kwietnia. Na stronie wydarzenia można również znaleźć informacje dotyczące zakwaterowania. Organizatorzy polecają jak najszybszą rezerwację noclegów, ponieważ wiele hoteli jest już w pełni zarezerwowanych na czas festiwalu.

 

Baw się z Harley-Davidson w czerwcu, aby przeżyć wyjątkową imprezę!

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button