Aktualnie czytasz:
Co grozi za niezapłacenie mandatu? Co może urząd skarbowy i komornik? Czy można mandat rozłożyć na raty?

Zostajemy zatrzymani przez policję, przyjmujemy mandat i dostajemy kwitek o którym często zapominamy. Na opłacenie grzywny mamy ustawowo 7 dni. Co groza za niezapłacenie mandatu w tym terminie? Czy urzędnicy mogą zablokować nam konto bankowe?

Na pewno nie należy wpadać w panikę w sytuacji kiedy spóźnimy się z przelewem kilka dni. Urzędy wojewódzkie czyli nasz wierzyciel nie działa tak szybko. Czasem mijają długie tygodnie zanim administracja publiczna rozpocznie procedurę egzekucyjną. Przez ten czas kierowca zdąży już zupełnie zapomnieć o zaległym mandacie. W tej sytuacji zaskoczenie może być tym większe.

Urząd wojewódzki już po kilku tygodniach kieruje naszą sprawę na drogę egzekucji administracyjnej, którą przeprowadza w jego imieniu nasz urząd skarbowy. Jego naczelnik z kolei najczęściej podejmuje decyzję o potrąceniu kwoty mandatu wraz ze wszystkimi kosztami z naszej nadpłaty podatku dochodowego, bądź wysyła nakaz zablokowania środków na naszym koncie bankowym. W tej sytuacji nasz bank ma obowiązek uszczuplić nasz rachunek o należną kwotę. Robi to niejako automatyczne bez względu na to czy na koncie znajdują się wolne środki czy też nie. Jakiekolwiek wpływy na nasz rachunek w pierwszej kolejności zaspokoją debet powstały na skutek procedury egzekucyjnej.

Jeśli żaden z powyższych sposobów egzekucji zawiedzie, wówczas wierzyciel ma prawo skierować naszą sprawę do komornika. Ten może dokonać zajęcia np. na ruchomościach. W praktyce jednak zdarza się to niezwykle rzadko.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Aby uniknąć powyższych nieprzyjemności warto wystosować pismo do urzędu wojewódzkiego z wnioskiem o rozłożenie mandatu na raty. Dobrze uzasadniona petycja z pewnością zostanie pozytywne rozpatrzona. Warunkiem jednak jest obiektywnie trudna sytuacja materialna.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
55%
1 Komentarze
 • Demetra
  16 października 2020 at 15:38
  Plusy

  Thanks for finally writing about > Co grozi za niezapłacenie
  mandatu? Co może urząd skarbowy i komornik? Czy można mandat rozłożyć na raty?
  - Jednoślad.pl < Liked it!

  Feel free to visit my blog post ... housing

  Minusy

  Thanks for finally writing about > Co grozi za niezapłacenie mandatu?
  Co może urząd skarbowy i komornik? Czy można mandat rozłożyć na raty?
  - Jednoślad.pl < Liked it!

  Thanks for finally writing about > Co grozi za niezapłacenie mandatu?
  Co może urząd skarbowy i komornik? Czy można mandat rozłożyć na raty?

  – Jednoślad.pl < Liked it!

Podziel się opinią

lub