Bajaj Pulsar NS 125: Ekonomiczny motocykl 125 do miasta

Bajaj Pulsar NS 125 to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań do miasta. Pulsar NS od podstaw projektowany był z myślą o praktycznych rozwiązaniach, poręczności i wygody – dlatego tak dobrze w niej sobie radzi.

Nowoczesne motocykle kategorii 125 ccm pozostawiły daleko za sobą to, co kojarzyliśmy w przeszłości z „setkami”. Kiedyś 125-ka była awaryjna, nieekonomiczna i nieekologiczna, a do tego posiadała niską moc. Współczesne motocykle tej kategorii projektowane są z myślą o długoletniej eksploatacji w ciężkich, miejskich warunkach. Z tego właśnie powodu oferują połączenie zadowalających osiągów z niskim spalaniem i niezawodnością.

Ile pali 125 w mieście?

Dowód na nowoczesność konstrukcji? Bajaj Pulsar NS 125 posiada elektroniczny wtrysk paliwa marki Bosch oraz dwie świece zapłonowe w głowicy. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań mieszanka spalana jest w możliwie najefektywniejszy sposób. Efekt końcowy – Pulsar NS 125 spala poniżej 3 L / 100 km, a trzymając się zasad ecodriving’u spokojnie można wartość tą obniżyć do 2,5 L / 100 km.

Na niskie spalanie wpływa przemyślana od podstaw konstrukcja – Bajaj Pulsar NS 125 posiada wąskie ogumienie o rozmiarze 100/90-17 z tyłu i 2,75 cala z przodu. Wąskie opony zapewniają niskie opory toczenia, a dzięki niskiej masie własnej pojazdu można je bezpiecznie zastosować bez utraty właściwości jezdnych.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Ile waży motocykl 125?

 

Właśnie, a ile taki motocykl waży? Bajaj Pulsar NS 125 jest jednym z najlżejszych pojazdów w klasie. Jego masa własna to 126,5 kg. Dzięki temu z jednej strony jest ekonomiczny, z drugiej bardzo łatwy w prowadzeniu. Poradzi sobie z nim każdy kierowca posiadający samochodowe prawo jazdy kategorii B. Nieduże gabaryty sprzyjają także pokonywaniu kilometrów w ruchu miejskim, gdzie zwinność jest nieoceniona.

Oczywiście, Bajaj Pulsar NS 125 posiada zintegrowany system hamulcowy CBS, który dba o bezpieczeństwo motocyklisty. Wprawdzie z tyłu zastosowano bęben hamulcowy, ale dzięki temu właściciel może zachować niskie koszty eksploatacyjne, a w tak lekkim motocyklu nie ma to większego znaczenia dla drogi hamowania.

Jaką moc posiada motocykl 125?

12 KM przy 8500 obr./min nie brzmi ekscytująco, ale jeśli weźmiemy pod uwagę niską masę, to okazuje się, że Bajaj Pulsar NS 125 zostawia za plecami większość samochodów w mieście. To nie tylko przyjemne dla motocyklisty, ale także sprzyja bezpieczeństwu w momentach, kiedy chociażby należy dynamicznie zmienić pas. Jednocylindrowy silnik o pojemności 125 ccm generuje 11 Nm momentu obrotowego. 5-stopniowa skrzynia biegów to idealne rozwiązanie do 125-ki, które sprawdzi się także poza miastem.

Ile kosztuje miejski motocykl 125?

I teraz niespodzianka! Nowoczesny motocykl klasy 125 wyposażony w elektroniczny wtrysk paliwa marki Bosch, nowoczesną jednostkę napędową z dwoma świecami zapłonowymi i 4. zaworami, zintegrowany system hamulcowy CBS i ciekawy wygląd to wydatek rzędu 7 999 zł.

[trending]

Czytaj dalej

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button