Aprilia zacznie produkować motocykle “dla ludzi”. Włosi potwierdzili produkcję motocykli mniejszych pojemności

Aprilia i motocykle o pojemności 300 cm3. Powiew zmian?

W skrócie
  • Aprilia oficjalnie potwierdziła, że pracuje nad nową bazą motocykli o pojemności powyżej 300 cm3. Motocykle te trafią do sprzedaży maksymalnie za 3 lata.
  • Nowa platforma będzie produkowana na rynek azjatycki, ale i nie tylko - mówi się o tym, że małolitrażowe jednoślady trafią również do Europy.

Diego Graffi, prezes Piaggio India, w rozmowie z włoskim portalem Motociclismo potwierdził, że grupa Piaggio, w skład której wchodzi Aprilia rozpoczęła pracę nad silnikiem powyżej 300 cm3. Powyżej 300 cm3 mogłoby tak naprawdę oznaczać wszystko, gdyby nie fakt, że motocykle mają trafić głównie na rynek azjatycki, a to oznacza, że będą to motocykle małolitrażowe.

Ogromne zapotrzebowanie krajów azjatyckich na motocykle małych pojemności sprawia, że coraz więcej producentów rozpoczyna ekspansję w tym właśnie kierunku. To zrozumiałe – produkty z Europy cieszą się niesamowitą popularnością w Azji. Poza tym zarówno Indie, Chiny jak i reszta krajów tamtej części świata to ogromny rynek dla niewielkich, europejskich producentów i wielka możliwość na stabilizację finansową.

Aprilia i motocykle małych pojemności

Aprilia znana głównie z produkcji ultrasportowych motocykli w ostatnim czasie nieco zmieniła swoją strategię biznesową i za sprawą platformy 660 wyszła ze swoimi motocyklami “do ludzi”. Oczywiście, takie kroki nikogo nie zaskakują i tak naprawdę w swojej historii włoski producent może pochwalić się całą masą “zwyczajnych” motocykli. To co cieszy nas najbardziej, to fakt, że prezes Piaggio India zaznaczył, że na bazie nowego silnika powstanie kilka motocykli. Oczywiście mowa o wersji sportowej, wersji naked bike i wersji adv lub enduro. Według tych informacji nowe motocykle pojawią się w sprzedaży w ciągu trzech lat i nie będą sprzedawane tylko na rynkach azjatyckich, ale również i w Europie.

Aprilia Tuono V4 Factory

Cieszy nas ta informacja bardzo – nie tylko będziemy bogatsi o nowe propozycje motocyklowe, ale przede wszystkim sukces sprzedażowy oznacza napływ gotówki do grupy Piaggio, a to oznacza kolejne zastrzyki finansowe w kierunku rozwoju innych platform – również tych najbardziej prestiżowych.

Przeczytaj również:

Aprilia RS 125. Najszybszy motocykl sportowy 125 na rynku?

Warto przypomnieć, że Aprilia bardzo mocno inwestuje w motocykle wyposażone w silnik o pojemności 660 cm3. Dzisiaj już możemy cieszyć się obecnością modelu RS 660 oraz Tuono 660. Wielu z nas jednak najbardziej wyczekuje premiery modelu Tuareg 660. Wiemy też, że 660-tka to po prostu przednia połowa silnika jednostki napędowej V4, którą możemy spotkać w motocyklach Tuono V4 oraz RSV4. Czy to oznacza, że nowe motocykle będą posiadały silnik o pojemności 330 cm3?

Póki co nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w całą masę cierpliwości i grzecznie czekać na kolejne oficjalne informacje.

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button