Aktualnie czytasz:
Wybory: Premier Kopacz obiecuje coś, co już dawno miało być gotowe
7

Festiwalu obietnic ciąg dalszy. Ewa Kopacz ogłosiła nowy program budowy dróg krajowych. Szkoda, że wiele z nich miało być gotowych już w 2012 roku.

Program zaprezentowany przez szefową rządu szacowany jest na 107 mld zł. Będzie on realizowany do roku 2023, z możliwością przedłużenia do roku 2025. W ramach tego programu wybudujemy 3900 km autostrad i dróg szybkiego ruchu – zapowiedziała szefowa rządu.
Głównymi punktami programu mają być budowy lub rozbudowy dróg: S6, S7, S11, S17 i S19.

Szkoda tylko, że nikt nie chce pamiętać, że większość z tych inwestycji była zapisana w programie budowy autostrad przyjętym w 2007 roku. Wtedy ustalono, że będą to inwestycje związane z Euro 2012. Tymczasem okazuje się, że na wiele z nich będziemy musieli czekać jeszcze 10 lat.

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • jas13
  1 września 2015 at 08:26

  Panie redaktor, jak uważasz Pan, że wybudowanie drogi jest takie proste, to zrób to.
  Budowa drogi to:
  – przetargi i odwołania od ich wyniku przez firmy, które go przegrały, ale mimo to marzy im się kasa za wybudowaną drogę, efekt wykonanie inwestycji odwleka się w czasie
  – wpływ na przyrodę, każdy protest „EKO” obrońców przyrody, wymaga zmiany projektu i opóźnia inwestycję
  – protesty mieszkańców np. droga 721bis (realizacja powiat Piaseczno) projekt zmieniany już z 10 razy i ciągle nie ma końca, bo kolejne osiedla wnoszą protesty
  – wykup działek pod inwestycję, zawsze inwestor chce zapłacić poniżej wartości gruntu, a właściciel chce wartość realną lub lekko wyższą (słynna szopa na ul. Powstańców Śląskich w Warszawie), efekt opóźnienie w skończeniu drogi

  Rząd, GDKiA, i inne instytucje zakładają w warunkach idealnych, że mając odpowiednie budżet powinni zdążyć zbudować drogę w określonym czasie, niestety m.in. przez powyższe się to nie udaje.

 • Zdjęcie profilowe Tomekj
  1 września 2015 at 10:25

  @jas13

  Słuszna uwaga – Rząd, GDDKiA i inne instytucje zakładają w warunkach idealnych. W takim razie dlaczego nie zakładają w warunkach realnych? Po co kłamać, że coś będzie zrobione, kiedy jest prawie pewne, że jest tyle sytuacji po drodze, które mogą to popsuć. Czy rząd nie ma pieniędzy na zatrudnienie doradców, którzy ocenią sytuację realnie, zwracając uwagę na wszystkie możliwe zagrożenia? Chyba nie w tym jest problem.

  W powyższym tekście nie krytykujemy powolnego budowania, ale składanie obietnic bez pokrycia – obiecywanie czegoś, czego jak Pan sam słusznie zauważył – prawdopodobnie zrobić się nie da.

  pozdrawiam serdecznie

 • zulus
  1 września 2015 at 10:34

  Wydawało mi się, że to portal o skuterach.
  Jakiego skutera dotyczy ten artykuł?

 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  1 września 2015 at 10:51

  Wombacie, Leszku – dziwne rzeczy się dzieją. Ja wiem, że to dopuszczalne, bo nick jest podobny, ale jednak inny. TO NIE JA NAPISAŁEM KOMENTARZ POWYŻEJ.
  *
  Drogi użytkowniku ^~ zulus^, po co się podszywasz pod kogoś? Nie lepiej wyrażać swoje zdanie na własne konto?
  Czy to przypadkowa zbieność…?

 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  1 września 2015 at 10:52

  Miało być ZBIEŻNOŚĆ, ale nie wyszło…

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  1 września 2015 at 11:13

  ostatnie podrygi.. szkoła się zaczyna