Romet Ogar 125 będzie dostępny w customowych wersjach Studia Unikat

Marka Romet wraz z wrocławskim studiem Unikat przygotował pięć customowych konstrukcji bazujących na nowym Romecie Ogar 125. W palecie będą dostępne odmiany: Halny, X, Espresso, Bobber oraz Jerzy.

Unikat to wrocławski warsztat customizujący motocykle głównie w stylu cafe racer i scrambler. Powstał w wyniku połączenia pasji do jednośladów i doświadczeń na polu sztuk wizualnych. Założycielem jest Grzegorz Korczak – z wykształcenia operator filmowy. Teraz wykorzystuje swoje zdolności aby tworzyć unikatowe motocykle – najpierw projektuje w świecie wirtualnym, a potem w „realu”. Diabeł tkwi w szczegółach i na nich autor przeróbek skupia się najbardziej, co zdaje się być zauważalne w przypadku nowych projektów tworzonych na bazie Ogara 125.

[nggallery id=467]

cafe-racer-dla-kobietRomet Ogar 125 Halny powstał po to by pokazać, że przyjemności z jazdy na fajnym motocyklu nie ogranicza zasobność portfela. Powinien być dostępny dla każdego – także tych którzy rozpoczynają swoją przygodę z motocyklami. Aby nie podnosić kosztów, większość przeróbek w tym modelu to recykling oryginalnych części: przycięte siedzenie, przesunięta lampa i wiele innych których gołym okiem nie widać. Jedynym nowym elementem jest kierownica od crossa, która podnosi wygodę prowadzenia motocykla. Po ściągnięciu zbędnych gratów motocykl stracił na wadze kilka kilogramów co ma duże znaczenie dla dynamiki jazdy.

 

L64A6216Romet Ogar 125 X to drugi projekt na bazie nowego Ogara 125. Tym razem dostosowaliśmy go do eXteremalnych warunków. Ze zmian widocznych gołym okiem wymienić można kierownicę i opony od endruo oraz zielony bak. Reszta to UNIKATowe detale które dodają smaku oraz poprawiają możliwości jazdy w terenie. To maszyna do przecierania nowych szlaków i czerpania przyjemności z jazdy offroad.

 

3B7A2524alRomet Ogar 125 Espresso – najnowsza realizacja na bazie Ogara jest jak mała, czarna kawa która daje solidnego kopa energii. Espresso to klasyczny styl w minimalistycznym wydaniu. Kierownica typu clip-on i kanapa z zadupkiem nadają motocyklowi aerodynamicznego kształtu. Dzięki temu Espresso jest szybki zwinny. Zmiana lampy i kierunkowskazów dodaje motocyklowi niepowtarzalnego szyku o który zawsze dba ekipa Unikata.

 

bobRomet Ogar 125 Bobber był dla wielu osób zaskoczeniem. Jak można zrobić Bobbera z Ogara Cafe? I to bobbera który wygląda. Wszystko w nim jest na swoim miejscu: bitwellowska jednoosobowa kanapa, nowa kierownica, małe okrągłe lusterka, tylna lampa zamocowana na przerobionym błotniku, a kierunki ukryte pod siedzeniem.

 

L64A6516Romet Ogar 125 Jerzy to bardziej zaawansowane przeróbki na życzenie właściciela. Zmiana opon i przednie koło od Kawasaki z większą tarczą hamulcową poprawiły właściwości jezdne. Zmieniona kierownica, kierunki i inne datale oraz przydatny smaczek – wydech z regulacją głośności. Do tego matowe dwukolorowe malowanie i pełnia szczęścia gotowa.

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

  1. Romet Ogar 125 Jerzy? Na fotce widnieje napis Ogar 125 Jerz by … . To i grafika (kolce) na baku sugeruje, że model powinien się raczej nazywać Jeż nie Jerz. Albo nieznajomość ortografii albo … . A już się cieszyłem, że mam imiennika – Rometa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button