16-letni Polak w pucharze Yamaha YZ125

16-letni Alex Banaszak ze Szczecina jest pierwszym polskim zawodnikiem, który dołączył do programu Yamaha bLU cRU i za półtora tygodnia wystartuje w pierwszej rundzie Pucharu YZ125 bLU cRU rozgrywanego w Valkenswaard w Holandii.

Bardzo dziękuję za zaufanie ze strony Yamahy i możliwość dołączenia do platformy bLU cRU – mówi zawodnik. – Ten sezon jest dla mnie wielką szansą na spełnienie marzeń i rozwój osobisty. Obiecuję, że ja i moja Yamaha YZ125 damy z siebie wszystko!

Komentował w informacji prasowej 16-latek. Przed Aleksem ambitny sezon, bowiem czekają go nie tylko starty w pucharze, ale też musi zająć jak najwyższe miejsce w Mistrzostwach Polski PZM w Motorcrossie. Od tej klasyfikacji zależy, czy będzie mógł walczyć o nagrodę bLU cRU, jaką jest tytuł oficjalnego kierownicy Yamahy w zawodach EMX125 w roku 2018. Przed Alexem minimum pięć obowiązkowych rund z dziewięciu rozgrywanych w ramach pucharu i cały cykl Mistrzostw Polski PZM w Motocrossie.

Program bLU cRU to wyjątkowa platforma, stworzoną w celu wspierania młodych talentów ścigających się zarówno w wyścigach drogowych, jak i terenowych. Tworzy ona bezpieczne i profesjonalne warunki mające na celu zachęcić i pielęgnować przyszłe gwiazdy, służąc im niezrównanym doświadczeniem Yamaha Racing. Organizując puchar YZ125 Blu Cru, Yamaha pragnie znaleźć przyszłych mistrzów MXGP. Otwarta na młodych zawodników seria 21 wyścigów w 2017 roku wyłoni najlepszych finalistów, którzy znajdą się w oficjalnym zespole Yamaha EMX125 w 2018!

W trakcie sezonu wyścigowego będzie można śledzić aktualne poczynania Alexa i pozostałych młodych talentów z bLU cRU za pośrednictwem przekazów cyfrowych na stronie www.yamaha-racing.com oraz w mediach społecznościowych.

Kalendarz Pucharu YZ125 bLU cRU w sezonie 2017:

23 kwietnia, MXGP of Europe, Valkenswaard, Holandia
7 maja, MXGP of Latvia, Kegums, Łotwa
28 maja, MXGP of France, Ernée, Francja
25 czerwca, MX GP of Italy, Ottobiano, Włochy
2 lipca, MXGP of Portugal, Águeda, Portugalia
6 sierpnia, MXGP of Belgium, Lommel, Belgia
13 sierpnia, MXGP of Switzerland, Frauenfeld, Szwajcaria
20 sierpnia, MXGP of Sweden, Uddevalla, Szwecja
1 października, Monster Energy FIM MXoN, Matterley Basin, Wielka Brytania

1 opinia

  1. Widać jak pasja może dać chłopakowi szansę w życiu. Wspieranie pasji dziecka to ważny element wychowania. Najważniejsze jednak aby wybierać odpowiedni sprzęt dla dziecka. Ja sam kupiłem szesnastolatkowi Bartona Classic. Syn jest obeznany bo wcześniej jeździł na skuterze 125ccm więc uznałem że zakup czegoś większego nie jest złym pomysłem. Syn nie narzeka, często wybiera się na dłuższe przejażdżki i wraca zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button