Yamaha TZR 50: Motorower klasy Superbike.

Jeśli masz prawo jazdy AM, marzysz o tym by rozpocząć przygodę ze sportem motocyklowym i gardzisz wszystkim co nie ma sprzęgła i biegów, to Yamaha TZR 50 została stworzona właśnie dla ciebie.

 

Ten motorower wygląda tak, że sama nazwa klasy jednośladów do jakiej przynależy wydaje się być nie na miejscu. Spore gabaryty, rozbudowane owiewki, pełne wyposażenie i ostra sportowa stylistyka, stawiają wysoko poprzeczkę. Jeśli dodamy do tego żywiołowy, chłodzony cieczą silnik z 6-stopniową skrzynią biegów, wydajne hamulce i odlewane z lekkich stopów obręcze kół o „dorosłej” średnicy 17 cali.

Produkowana w latach 2003-2013 wersja 5WX była pełnoprawnym członkiem sportowej rodziny „R”. W wersji odblokowanej potrafiła dać sporo frajdy z jazdy, zachowując przy tym nienaganne maniery podczas kręcenia manetki gazu w sportowym stylu. Widać, że inżynierowie Yamahy nie potraktowali motoroweru po macoszemu. Mimo, że TZR 50 powstawała w Hiszpanii w fabrykach MBK, to czuć w niej japońską filozofię konstruowania jednośladów. Wysoka jakość wykończenia idzie w parze z długowiecznością TZRki. Wystarczy trochę o nią zadbać.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Oddławiona jednostka napędowa generuje ponad 7 KM, co jest wynikiem godnym pochwały i pozwalającym na naprawdę sprawną jazdę w mniej górzystym terenie. Chłodzenie cieczą pozwala na dostęp do pełni osiągów silnika, bez obawy o przegrzanie, a automatyczny dozownik sam troszczy się o tworzenie odpowiedniej mieszanki paliwa z olejem.

Yamaha TZR 50 pozwala na wygodną jazdę nawet osobą o wzroście powyżej 180 cm, co wcale nie musi być takie oczywiste w klasie motorowerów, a jej 114 kg na sucho oraz łatwa do opanowania moc sprawiają, że jest świetnym kandydatem na „pierwsze moto”. Zwłaszcza, że wygląda naprawdę poważnie i łatwo ją pomylić na parkingu z maszyną znacznie wyższej klasy pojemnościowej. Choć zdarzają się problemy z odpaleniem, czy niewielkie defekty elektryki, a pozycja za kierownicą może być zbyt sportowa dla niektórych adeptów jazdy jednośladem, to dość powiedzieć, że wielu fanów tego modelu uważa, że jedynym minusem Yamahy TZR 50 jest ten na akumulatorze.

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button