Yamaha FJR 1300: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Najlepszy motocykl turystyczny? Yamaha FJR 1300!

Yamaha FJR 130 to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych motocykli turystycznych. W tym artykule opowiemy Ci skąd wzięła się popularność serii FJR, przybliżymy dane techiczne i powiemy ile kosztuje ten kultowy motocykl turystyczny!

Motocykle z serii FJ goszczą w ofercie marki Yamaha od lat osiemdziesiątych. Prekursorami tego modelu były motocykle FJ 1000 i FJ 1100. Przez wiele lat rządziły na rynku, a ostatnie jednoślady z tymi oznaczeniami przestały być produkowane w 1999. Przez kolejne dwa lata na próżno było szukać w ofercie Yamaha typowego motocykla sportowo-turystycznego. Inżynierowie postanowili nie wypuszczać żadnego, dopóki spod ich rąk nie wyjdzie małe arcydzieło w tej kategorii. I tak też się stało – w 2001 roku miała miejsce premiera Yamaha FJR 1300.

Yamaha FJR 1300. Stworzona do turystyki

Model ten charakteryzował się niską wagą. Ważył niewiele ponad 300 kilogramów. Wyróżniało go to na tle innych konkurencyjnych modeli, które przy nim były ciężkie i bardzo masywne.

Yamaha FJR 1300 jest stworzona do dalszych podróży. Sylwetka kierowcy podczas prowadzenia tego jednośladu jest komfortowa, siodło wygodne, owiewka dobrze zaprojektowana, komfortowe mocowanie kufrów i kilka dobrze przemyślanych schowków – to tylko część zalet tego jednośladu, które sprawią, że nawet daleka podróż będzie przyjemnością.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Jak na dobry motocykl turystyczny Yamaha FJR 1300 poradzi sobie dobrze również w mieście. Jest dobrze wyważona i manewrowanie pomiędzy samochodami stojącymi w korku nie będzie problemem. Moc, jaką zapewnia czterosuwowy silnik zapewni dobrego kopa przy ruszaniu ze świateł oraz podczas poruszania się po prostych.

Yamaha FJR 1300: Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha FJR 1300
Marka Yamaha
Model FJR 1300
Pojemność 1298 cm3
Silnik Czterosuwowy, rzędowy
Typ Sportowo-turystyczny
Moc maksymalna 143 KM
Ilość miejsc 2
Chłodzenie cieczą
Rozruch elektryczny
V-max 245 km/h

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button