Wójcik Racing Team: kolejne punkty Bergmana w MŚ World Supersport

Wyścigi na torze Estoril: przeziębienie Bergmana i problemy z elektroniką ekipy Wójcik Racing Team

W skrócie
  • Za ekipą Wójcik Racing Team ciężki weekend wyścigowy: ekipa walczyła z problemami technicznymi, a sam zawodnik z przeziębieniem Finalnie Bergmanowi udało się wywalczyć cenne punkty.
  • Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl

Reprezentujący polski Wójcik Racing Team, Christoffer Bergman wywalczył punkty w obu wyścigach drugiej rundy motocyklowych mistrzostw świata World Supersport na portugalskim torze Estoril.

31-latek rozpoczął weekend w Portugalii imponując podczas obu piątkowych treningów wolnych, podczas których regularnie utrzymywał się w pierwszej trójce.

Same wyścigi niestety nie do końca poszły jednak zgodnie z planem. W sobotę Szwed zmagał się z problemami z elektroniką. W niedzielę walczył z brakiem przyczepności tylnej opony. Mimo wszystko był w stanie dwukrotnie dojechać do mety, odpowiednio na dziesiątej i jedenastej pozycji.

Problemy z elektroniką

Dzięki kompletowi punktowanych finiszów, po dwóch z trzynastu rund mistrzostw świata zawodnik Wójcik Racing Teamu zajmuje wysokie, dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, z kolei polska ekipa jest dziewiąta w klasyfikacji zespołowej.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

„Po bardzo dobrym początku weekendu spodziewaliśmy się, że do jego końca będziemy walczyć o czołowe pozycje, ale niestety w sobotę spowolniły nas problemy z elektryką – mówi Christoffer Bergman. – Po pierwszym wyścigu wymieniliśmy wszystko, z silnikiem włącznie i w niedzielę miałem lepsze tempo, ale niestety brakowało nam przyczepności tyłu. Ja sam także nie czułem się najlepiej i byłem nieco przeziębiony, dlatego to był dość trudny weekend. Wiemy jednak co zrobić, aby w Misano znów podkręcić tempo”.

Walka o podium to kwestia czasu

„Może i wyścigi nie poszły po naszej myśli, ale wiemy dlaczego i jak to poprawić – dodaje szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – „Krzysiek” ponownie pokazał jednak w ten weekend, że walka o podia w mistrzostwach świata World Supersport to tylko kwestia czasu, dlatego tym bardziej nie możemy doczekać się kolejnych wyścigów. Najbliższa runda będzie jednak dla nas ogromnym wyzwaniem, ponieważ w ten sam weekend czekają nas wyścigi World Supersport, FIM EWC i European Talent Cupu. To będzie wyjątkowy sprawdzian nie tylko dla naszych zawodników, ale i całego zespołu. Jesteśmy jednak gotowi do walki!”

Wójcik Racing Team

Trzecia runda World Supersport odbędzie się za dwa tygodnie na włoskim torze Misano. W ten sam weekend Wójcik Racing Team wystawi dwa motocykle w pierwszej rundzie MŚ FIM EWC, czyli 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Jednocześnie w Barcelonie do walki w trzeciej rundzie serii European Talent Cup staną reprezentanci Wójcik Racing Junior Teamu, bracia Milan i Oleg Pawelec.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button