Wójcik Racing Team: kolejne punkty Bergmana w MŚ World Supersport

Wyścigi na torze Estoril: przeziębienie Bergmana i problemy z elektroniką ekipy Wójcik Racing Team

W skrócie
  • Za ekipą Wójcik Racing Team ciężki weekend wyścigowy: ekipa walczyła z problemami technicznymi, a sam zawodnik z przeziębieniem Finalnie Bergmanowi udało się wywalczyć cenne punkty.
  • Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl

Reprezentujący polski Wójcik Racing Team, Christoffer Bergman wywalczył punkty w obu wyścigach drugiej rundy motocyklowych mistrzostw świata World Supersport na portugalskim torze Estoril.

31-latek rozpoczął weekend w Portugalii imponując podczas obu piątkowych treningów wolnych, podczas których regularnie utrzymywał się w pierwszej trójce.

Same wyścigi niestety nie do końca poszły jednak zgodnie z planem. W sobotę Szwed zmagał się z problemami z elektroniką. W niedzielę walczył z brakiem przyczepności tylnej opony. Mimo wszystko był w stanie dwukrotnie dojechać do mety, odpowiednio na dziesiątej i jedenastej pozycji.

Problemy z elektroniką

Dzięki kompletowi punktowanych finiszów, po dwóch z trzynastu rund mistrzostw świata zawodnik Wójcik Racing Teamu zajmuje wysokie, dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, z kolei polska ekipa jest dziewiąta w klasyfikacji zespołowej.

„Po bardzo dobrym początku weekendu spodziewaliśmy się, że do jego końca będziemy walczyć o czołowe pozycje, ale niestety w sobotę spowolniły nas problemy z elektryką – mówi Christoffer Bergman. – Po pierwszym wyścigu wymieniliśmy wszystko, z silnikiem włącznie i w niedzielę miałem lepsze tempo, ale niestety brakowało nam przyczepności tyłu. Ja sam także nie czułem się najlepiej i byłem nieco przeziębiony, dlatego to był dość trudny weekend. Wiemy jednak co zrobić, aby w Misano znów podkręcić tempo”.

Walka o podium to kwestia czasu

„Może i wyścigi nie poszły po naszej myśli, ale wiemy dlaczego i jak to poprawić – dodaje szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – „Krzysiek” ponownie pokazał jednak w ten weekend, że walka o podia w mistrzostwach świata World Supersport to tylko kwestia czasu, dlatego tym bardziej nie możemy doczekać się kolejnych wyścigów. Najbliższa runda będzie jednak dla nas ogromnym wyzwaniem, ponieważ w ten sam weekend czekają nas wyścigi World Supersport, FIM EWC i European Talent Cupu. To będzie wyjątkowy sprawdzian nie tylko dla naszych zawodników, ale i całego zespołu. Jesteśmy jednak gotowi do walki!”

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Wójcik Racing Team

Trzecia runda World Supersport odbędzie się za dwa tygodnie na włoskim torze Misano. W ten sam weekend Wójcik Racing Team wystawi dwa motocykle w pierwszej rundzie MŚ FIM EWC, czyli 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Jednocześnie w Barcelonie do walki w trzeciej rundzie serii European Talent Cup staną reprezentanci Wójcik Racing Junior Teamu, bracia Milan i Oleg Pawelec.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button