Trójkołowy motocykl Yamaha Niken już w polskich salonach

Gorący news od Yamahy dla wszystkich motocyklistów! Do Polski właśnie wjechała pierwsza dostawa rewolucyjnego trójkołowca Niken. Motocykl, bazujący na opracowanej przez japoński koncern unikalnej technologii Leaning Multi Wheel (LMW) – wielu pochylanych kół – zapewnia całkowicie nowe doznania z jazdy, szczególnie w zakrętach, na nierównym podłożu czy – jak obecnie – śliskich nawierzchniach. Polscy klienci mogą się o tym przekonać osobiście, umawiając się na jazdy testowe Yamahą Niken.

Niken jest już dostępny w dwóch autoryzowanych salonach w Warszawie – Uhma Bike i Liberty Motors Poland Position, w salonie Wawrosz w Katowicach, Motorland we Wrocławiu oraz w gdańskim AC Motors. W kolejnych miesiącach trójkołowiec pojawi się też w nowo otwartych salonach Game Overcycle w Rzeszowie i Centrum Yamaha w Poznaniu. Wszystkie motocykle, które już wjechały do kraju, zostałną zarejestrowane i będą udostępniane jako pojazdy testowe. Zapraszamy chętnych na jazdę próbną trójkołowym Nikenem.

Unikalna konstrukcja Nikena, na którą składają się dwa pochylane przednie koła, czworoboczny układ kierowniczy z systemem Ackermana oraz podwójne, teleskopowe zawieszenie daje zwiększone poczucie stabilności i przyczepności w zakrętach oraz na zróżnicowanych nawierzchniach.

Dwa pochylane przednie koła, podwójne widelce upside-down z łącznie czterema amortyzatorami i muskularna sylwetka nadają Nikenowi dominujący i nowoczesny wygląd, odzwierciedlający jego nowy, rewolucyjny charakter. Atletyczne nadwozie, futurystyczna owiewka z podwójnymi reflektorami oraz zintegrowany zbiornik paliwa tworzą odważny, unikatowy profil pojazdu.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

W celu zapewnienia naturalnego poczucia kontroli, sportowej zwinności oraz pewności pokonywania zakrętów zastosowano specjalnie zaprojektowaną ramę hybrydową. Zapewnia ona odpowiednią wytrzymałość, sztywność oraz elastyczność dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne.

Nikena napędza legendarny, 3-cylindrowy silnik CP3 o pojemności 847 cm3 i wysokim momencie obrotowym, który został opracowany na podstawie sprawdzonej konstrukcji używanej przez Yamahę w modelach MT-09 i Tracer 900. Nowa konstrukcja wału korbowego sprawia, że silnik zapewnia doskonałą trakcję i płynne ruszanie.

Yamaha stawia na nowoczesne technologie, dlatego Niken został wyposażony w bogaty zestaw elektronicznych układów wspomagających, takich jak YCC-T, tryby jazdy D-MODE, tempomat, kontrola trakcji TCS, a także sprzęgło A&S i system Quick Shift.

Yamaha Niken dostępna w cenie 64 900 PLN. Szczegóły na stronie www.yamaha-motor.pl i u Autoryzowanych Dealerów Yamaha.

[trending]

 

Czytaj dalej

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button