Aktualnie czytasz:
Trójkołowy motocykl Yamaha Niken już w polskich salonach
0

Gorący news od Yamahy dla wszystkich motocyklistów! Do Polski właśnie wjechała pierwsza dostawa rewolucyjnego trójkołowca Niken. Motocykl, bazujący na opracowanej przez japoński koncern unikalnej technologii Leaning Multi Wheel (LMW) – wielu pochylanych kół – zapewnia całkowicie nowe doznania z jazdy, szczególnie w zakrętach, na nierównym podłożu czy – jak obecnie – śliskich nawierzchniach. Polscy klienci mogą się o tym przekonać osobiście, umawiając się na jazdy testowe Yamahą Niken.

Niken jest już dostępny w dwóch autoryzowanych salonach w Warszawie – Uhma Bike i Liberty Motors Poland Position, w salonie Wawrosz w Katowicach, Motorland we Wrocławiu oraz w gdańskim AC Motors. W kolejnych miesiącach trójkołowiec pojawi się też w nowo otwartych salonach Game Overcycle w Rzeszowie i Centrum Yamaha w Poznaniu. Wszystkie motocykle, które już wjechały do kraju, zostałną zarejestrowane i będą udostępniane jako pojazdy testowe. Zapraszamy chętnych na jazdę próbną trójkołowym Nikenem.

Unikalna konstrukcja Nikena, na którą składają się dwa pochylane przednie koła, czworoboczny układ kierowniczy z systemem Ackermana oraz podwójne, teleskopowe zawieszenie daje zwiększone poczucie stabilności i przyczepności w zakrętach oraz na zróżnicowanych nawierzchniach.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Dwa pochylane przednie koła, podwójne widelce upside-down z łącznie czterema amortyzatorami i muskularna sylwetka nadają Nikenowi dominujący i nowoczesny wygląd, odzwierciedlający jego nowy, rewolucyjny charakter. Atletyczne nadwozie, futurystyczna owiewka z podwójnymi reflektorami oraz zintegrowany zbiornik paliwa tworzą odważny, unikatowy profil pojazdu.

W celu zapewnienia naturalnego poczucia kontroli, sportowej zwinności oraz pewności pokonywania zakrętów zastosowano specjalnie zaprojektowaną ramę hybrydową. Zapewnia ona odpowiednią wytrzymałość, sztywność oraz elastyczność dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne.

Nikena napędza legendarny, 3-cylindrowy silnik CP3 o pojemności 847 cm3 i wysokim momencie obrotowym, który został opracowany na podstawie sprawdzonej konstrukcji używanej przez Yamahę w modelach MT-09 i Tracer 900. Nowa konstrukcja wału korbowego sprawia, że silnik zapewnia doskonałą trakcję i płynne ruszanie.

Yamaha stawia na nowoczesne technologie, dlatego Niken został wyposażony w bogaty zestaw elektronicznych układów wspomagających, takich jak YCC-T, tryby jazdy D-MODE, tempomat, kontrola trakcji TCS, a także sprzęgło A&S i system Quick Shift.

Yamaha Niken dostępna w cenie 64 900 PLN. Szczegóły na stronie www.yamaha-motor.pl i u Autoryzowanych Dealerów Yamaha.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%