Top 5 wskazówek: Jak wybrać odpowiedni dla siebie skuter

Stojąc przed wyborem skutera, musimy jasno określić swoje kryteria. Jaki powinien być odpowiedni dla mnie skuter? Oto nasze 5 wskazówek jak dokonać selekcji za sprawą której będziemy na pewno zadowoleni.

1. Komfort

Na skuterze musimy czuć się swobodnie. Pojazd nie powinien być ani za mały, ani za duży, dlatego trzeba dobrać model adekwatnie  do swojego wzrostu i siły. Powinniśmy bez problemu dosięgać nogami do ziemi i móc bez wysiłku postawić go na centralną podstawkę. Jeśli jesteśmy słusznego wzrostu, nie powinien krępować nam ruchów podczas jazdy – np. podczas manewrów kierownica nie może zahaczać o kolana. Ważnym elementem jest też na jakich kołach będzie poruszał się nasz skuter. Do warunków miejskich przy równych drogach wystarczą koła 10-12 cali, na gorszą nawierzchnię polecamy pojazdy z 16calowymi obręczami.

2. Moc

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Jeśli kupujemy swój pierwszy skuter, nie powinien zdecydowanie być za mocny. Najlepiej do jady przyzwyczajać się stopniowo, na zablokowanej 50ątce. Jeśli mamy już prawo jazdy kat. B od co najmniej 2 lat, można pokusić się o słabszą 125ątkę.

3. Marka

Inne publikacje na ten temat:

Nie jest tajemnicą, że pojazdy tańszych producentów są nieco bardziej wymagające jeśli chodzi o serwis. Jeśli nie masz na co dzień kontaktu z mechaniką, wybierz droższy pojazd sprawdzonego producenta. Zazwyczaj zapewnia to lepszą jakość obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej.

4. Nowy czy używany

Tutaj wszystko zależy od zasobności portfela. Często lepiej jest kupić w podobnej cenie markowy skuter, niż nowy ale najtańszy na rynku. Jeśli wybieramy używany, wybierzmy model popularny na rynku – łatwiej będzie dostać do niego części, a przy okazji warsztaty będą  znały dobrze obsługę takiego skutera. Jeśli chodzi o tańsze pojazdy polecamy rozejrzeć się wśród marek tajwańskich i polskich.

5. Duży czy mały

Kwestia wielkości naszego skutera to już czysto indywidualny wybór. Jeśli potrzebujemy przestrzeni bagażowej, warto poszukać większego pojazdu z dużą liczbą schowków i możliwością zamontowania kufra. Do miasta i pokonywania krótkich odcinków wystarczy kompaktowy skuter.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button