Aktualnie czytasz:
Top 5 wskazówek: Jak wybrać odpowiedni dla siebie skuter
0

Stojąc przed wyborem skutera, musimy jasno określić swoje kryteria. Jaki powinien być odpowiedni dla mnie skuter? Oto nasze 5 wskazówek jak dokonać selekcji za sprawą której będziemy na pewno zadowoleni.

1. Komfort

Na skuterze musimy czuć się swobodnie. Pojazd nie powinien być ani za mały, ani za duży, dlatego trzeba dobrać model adekwatnie  do swojego wzrostu i siły. Powinniśmy bez problemu dosięgać nogami do ziemi i móc bez wysiłku postawić go na centralną podstawkę. Jeśli jesteśmy słusznego wzrostu, nie powinien krępować nam ruchów podczas jazdy – np. podczas manewrów kierownica nie może zahaczać o kolana. Ważnym elementem jest też na jakich kołach będzie poruszał się nasz skuter. Do warunków miejskich przy równych drogach wystarczą koła 10-12 cali, na gorszą nawierzchnię polecamy pojazdy z 16calowymi obręczami.

2. Moc

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jeśli kupujemy swój pierwszy skuter, nie powinien zdecydowanie być za mocny. Najlepiej do jady przyzwyczajać się stopniowo, na zablokowanej 50ątce. Jeśli mamy już prawo jazdy kat. B od co najmniej 2 lat, można pokusić się o słabszą 125ątkę.

3. Marka

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Nie jest tajemnicą, że pojazdy tańszych producentów są nieco bardziej wymagające jeśli chodzi o serwis. Jeśli nie masz na co dzień kontaktu z mechaniką, wybierz droższy pojazd sprawdzonego producenta. Zazwyczaj zapewnia to lepszą jakość obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej.

4. Nowy czy używany

Tutaj wszystko zależy od zasobności portfela. Często lepiej jest kupić w podobnej cenie markowy skuter, niż nowy ale najtańszy na rynku. Jeśli wybieramy używany, wybierzmy model popularny na rynku – łatwiej będzie dostać do niego części, a przy okazji warsztaty będą  znały dobrze obsługę takiego skutera. Jeśli chodzi o tańsze pojazdy polecamy rozejrzeć się wśród marek tajwańskich i polskich.

5. Duży czy mały

Kwestia wielkości naszego skutera to już czysto indywidualny wybór. Jeśli potrzebujemy przestrzeni bagażowej, warto poszukać większego pojazdu z dużą liczbą schowków i możliwością zamontowania kufra. Do miasta i pokonywania krótkich odcinków wystarczy kompaktowy skuter.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%